Rodzina Madonny wkrótce się powiększy. Artystka otrzymała zgodę na adopcję

Redakcja 08.02.2017
Madonna
Fotografia: East News

Sąd wydając wyrok najwyraźniej nie brał pod uwagę relacji, które łączą Madonnę z jej biologicznymi dziećmi. 

Kiedy w styczniu 2017 roku Madonna odwiedziła Malawi, zagraniczne media zaczęły zastanawiać się, czy aby przypadkiem artystka nie jest zainteresowania adopcją kolejnych dzieci. Jest już przecież adopcyjną matką Davida i Mercy, którzy urodzili się w Malawi.

Piosenkarka do ostatniej chwili podkreślała, że jej pobyt w afrykańskim kraju ma związek wyłącznie z jej działalnością charytatywną. Jednak zagraniczne media kilka dni później podały, że malawijski sąd przychylił się do prośby Madonny i wydał zgodę na adopcję czteroletnich bliźniaczek. 

Piosenkarka w sądzie ponoć stawiła się osobiście i zapewniła, że stworzy bliźniaczkom, Stelli i Esther, prawdziwy i szczęśliwy dom. Choć sąd wydał zgodę na adopcję, to dopiero początek drogi. Madonna musi teraz dostarczyć stosowne dokumenty, z których wynikać ma między innymi fakt, że nie ma przeciwwskazań, aby dziewczynki przeniosły się z piosenkarką do Stanów Zjednoczonych i że będzie ona w stanie zapewnić im godne życie. 

Madonna udowodniła, że ma wielkie serce dla Malawi oraz dla swoich dzieci. Sąd był usatysfakcjonowany jej postawą i nie mógł odmówić adopcji bliźniaczek - powiedział adwokat Titus Mvalo, a jego wypowiedź przytacza Telegraph.co.uk. 

Mercy i David, adoptowane dzieci Madonny
Fotografia: East News

Mercy i David, adoptowane dzieci Madonny 

Idealna matka?

4-letnie bliźniaczki, którym Madonna stworzy nowy dom, wychowywały się w sierocińcu Home of Hope. Jak podaje People.com, matka dziewczynek zmarła zaledwie tydzień po ich urodzeniu. Po jej śmierci dzieci były pod opieką babci, która jednak nie może zapewnić im pełnej opieki. Właśnie dlatego trafiły do sierocińca. Co ciekawe, na rozprawie był obecny biologiczny ojciec Stelli i Esther. Informacja, dlaczego mężczyzna nie wychowuje swoich córek, nie została podana do publicznej informacji. 

Oprócz adoptowanych dzieci, Madonna jest biologiczną matką 20-letniej Lourdes i 16-letniego Rocco, który w ubiegłym roku zdecydował się na przeprowadzkę do ojca, Guya Ritchiego. Zagraniczne serwisy donosiły, że chłopcu przede wszystkim nie podobało się zachowanie Madonny na scenie i poza nią, a także to, jak go traktowała - chodziło głównie o jego kontrowersyjne zdjęcia, które Madonna chętnie publikowała w mediach społecznościowych.

Konflikt między nimi miał narastać już od kilku miesięcy. W efekcie nastolatek uciekł do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka jego ojciec i poinformował, że nie zamierza już więcej kontaktować się ze swoją matką. 

Madonna na scenie sprawdza się doskonale. Czy będzie też doskonałą matką?
Fotografia: ONS

Madonna na scenie sprawdza się doskonale. Czy będzie też doskonałą matką? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów