Rodzina Jacksona odpowiada na "Leaving Neverland". Opublikowali swoje wideo

Magdalena Barszczak 07.04.2019
Michael Jackson
Fotografia: East News

Czy rzuci nowe światło na tę sprawę?

Wade Robson i James Safechuck oskarżyli Jacksona o molestowanie seksualne. Dwa miesiące po premierze dokumentu "Leaving Neverland" rodzina muzyka zdecydowała się na zaskakujące posunięcie i opublikowała własne wideo. Czy pozwoli ono inaczej spojrzeć na całą historię?

Rodzina Jacksona odpowiada na "Leaving Neverland"

"Leaving Neverland" to kontrowersyjny dokument, który podzielił opinię publiczną. Dwaj mężczyźni Wade Robson i James Safechuck opowiedzieli Danowi Reedowi, jakoby w Nibylandii, czyli posiadłości Michaela Jacksona, dochodziło do molestowania seksualnego. Ta historia miała odcisnąć na nich ogromne piętno. Zaczęli cierpieć na stany lękowe i depresję. Rodzina zmarłego w 2009 roku piosenkarza od początku stawała po jego stronie, podkreślając, że ten już nie może się bronić. Teraz zdobyła się na jeszcze jeden, zaskakujący, krok.

Film "Neverland Firsthand: Investigating the Michael Jackson Documentary" to odpowiedź rodziny "króla popu" na dokument wyemitowany przez stację HBO. Bliscy po raz kolejny stanowczo bronią Michaela, a domniemane ofiary gwiazdora, Robsona i Safechucka, oskarżają o próbę wyłudzenia pieniędzy za fałszywe oskarżenia

"Neverland Firsthand: Investigating the Michael Jackson Documentary" - o czym jest?

W półgodzinnym materiale zamieszczono archiwalne wypowiedzi Jacksona, który zaprzecza, jakoby kogokolwiek molestował. Bliscy gwiazdora po raz kolejny zarzucają Danowi Reedowi, że nie zaprosił ich do udziału w "Leaving Neverland". Głos w sprawie zabierają m.in. Taj Jackson i Brandi Jackson.

Bratanek Michaela Jacksona utrzymuje, że muzyk nie miał dzieciństwa, stąd pomysł zbudowania bajkowej krainy Nibylandii i chęć otaczania się dziećmi. Z kolei Brandi, która przez 7 lat spotykała się z Robsonem, poddaje pod wątpliwość jego słowa.

W pewnym momencie zaczął kłamać, oszukiwać mnie bez przerwy. (...) Zdradzał mnie, choć temu zaprzeczał - mówiła.

Miał m.in. zataić swój związek z Britney Spears, z którą pracował jako choreograf, dlatego siostrzenica wokalisty uważa, że kłamał także ws. molestowania.

W dokumencie wypowiada się także Brad Sundberg. Wieloletni współpracownik artysty twierdzi, że wielokrotnie nocował w posiadłości Jacksona, więc gdyby dochodziło tam do molestowania, na pewno by zauważył. Dodaje, że nigdy nie widział w obecności muzyka dziecka, które byłoby zestresowane.

Neverland było miejscem bezpiecznym, miejscem zabawy i spokoju - stwierdził.

Na słowa Brandi Jackson zareagował już pełnomocnik Wade'a Robsona. Oświadczył, że nie jest ona odpowiednią osobą, by komentować ten temat, ponieważ "nie było jej w chwilach, gdy dochodziło do molestowania".

Zobacz także: Jackson jednak niewinny? Biograf "króla popu" zarzucił błąd reżyserowi "Leaving Neverland"

Niezależnie od kontrowersji Michael Jackson był genialnym muzykiem. Uważasz, że dobrze znasz wokalistę? Sprawdź to w naszym quizie!

Michael Jackson
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz Michaela Jacksona? Quiz tylko dla prawdziwych fanów

Michael Jackson

1. Gdzie i kiedy urodził się Michael Jackson?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów