Rodzic przestrzega przed popularną zabawką. "Bawiliśmy się, gdy nagle plastik eksplodował"

Redakcja 29.06.2017
Chłopiec
Fotografia: www.facebook.com/john.harris.35325074

Ojciec chłopca napisał post, w którym przestrzega przed popularną zabawką. 

Fidget Spinner to jedna z najpopularniejszych zabawek na świecie. Choć w zamyśle została stworzona dla dzieci z ADHD, aby pomóc im w koncentracji, szybko stała się prawdziwym hitem nie tylko wśród najmłodszych, ale i dorosłych. Okazuje się jednak, że ten z pozoru prosty, kręcący się w kółko gadżet może być niebezpieczny. Przekonali się o tym John Harris i jego syn, dla których zabawa urządzeniem skończyła się w szpitalu. 

Fidget Spinner jest bardzo prosty w obsłudze. Działanie zabawki polega na wprowadzeniu jej w ruch i...właściwie to wszystko. Oczywiście, gdy już krążek kręci się, jego właściciele próbują wykonywać wiele sztuczek i rywalizować z innymi posiadaczami Fidget Spinnera. Zdarza się również, że inspirują się filmikami umieszczanymi w sieci, z których dowiadują się, w jaki jeszcze sposób można go wykorzystać. 

Na podobny pomysł wpadł John Harris, ojciec kilkuletniego chłopca. Jak podaje Edziecko.pl, panowie obejrzeli na YouTube.com filmiki, w których używano Fidget Spinnera w połączeniu z kompresorem powietrza. Sprawiał on, że zabawka kręciła się z zawrotną prędkością.

Zaciekawieni postanowili odtworzyć podobny eksperyment. Niestety, plastik nie wytrzymał i eksplodował, a część zabawki trafiła syna Harrisa w twarz, powodując głęboką ranę. Efekt? 30 założonych szwów. 

19092667_10155440791224158_3787297727935909262_o
Fotografia: www.facebook.com/john.harris.35325074

"Mieliśmy szczęście..."

Ojciec chłopca wypadek opisał na Facebooku, chcąc w ten sposób przestrzec innych użytkowników gadżetu.

Trzymałem Spinner i wąż do kompresora, kiedy to się wydarzyło. Bawiliśmy się przez chwilę, gdy nagle plastik eksplodował (...). Piszę to, ponieważ nie chcę, aby ktokolwiek wpadł na tak głupi pomysł jak ja. Mieliśmy szczęście, że plastik nie trafił w oczy. Sytuacja mogłaby wyglądać o wiele gorzej - napisał John Harris na Facebooku. 

Pomimo potencjalnego niebezpieczeństwa, Fidget Spinner wciąż cieszy się ogromną popularnością. Wiele osób twierdzi nawet, że pomaga im się odstresować. 

Zobacz także: "Najpopularniejsza zabawka 2017 roku" już w Polsce. Protestują nauczyciele i organizacje chrześcijańskie

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów