Robert Lewandowski ma żal do kolegów? Media wypomniały mu kontrowersyjne słowa. Teraz się tłumaczy

Katarzyna Leszczyńska 28.06.2018
Robert Lewandowski
Fotografia: East News

Polska reprezentacja odpadła z mundialu. Trudno powiedzieć, kto zawinił najbardziej. Tym bardziej słowa Lewandowskiego wzbudziły oburzenie. Teraz się tłumaczy.

Robert Lewandowski jest kapitanem polskiej reprezentacji, w związku z czym po porażce na mundialu media właśnie od niego przede wszystkim chciały otrzymać informacje dotyczące przyczyny tak słabych wyników. Jego wypowiedzi jednak nie wszystkim się spodobały, a dziennikarze stwierdzili, że Lewy całą winę za porażkę zrzuca na kolegów z drużyny.

Zobacz także: Ile zarabiają piłkarze polskiej reprezentacji? Te kwoty robią wrażenie!

Według niemieckiego dziennika "Bild" Robert nie strzelał bramek, ponieważ uniemożliwiali mu to koledzy z drużyny. Dziennikarze gazety wywnioskowali to po jego słowach, które nasz kapitan wypowiedział podczas konferencji prasowej.

Okazji do strzelenia gola miałem niewiele. Czuję się odpowiedzialny za porażki, ale nie pod względem osobistym. Piłka nożna to sport zespołowy. Nic więcej nie mogłem zrobić.

Wy też myślicie, że nie mógł?

Lewandowski tłumaczy się ze swoich słów

Według doniesień mediów wypowiedź kapitana nie spodobała się również jego kolegom z drużyny. W związku z tym Lewandowski postanowił wytłumaczyć się z niej i wyjaśnić swój tok myślenia podczas tej rozmowy.

Nie miałem zamiaru wypowiadać się źle o kolegach. Nigdy tego nie robię, nie wypowiadam się negatywnie. Zostałem źle zrozumiany. Zawsze stoję za trenerem i piłkarzami tej reprezentacji – powiedział Lewy w rozmowie ze "Sport Bild".

Z pewnością piłka jest sportem drużynowym i nie można zrzucać winy na kogokolwiek. Już dziś przekonamy się, jak nasi piłkarze poradzą sobie w meczu z Japonią.

Zobacz także: Polskie WAGs robią furorę! Poznaj 9 najpiękniejszych partnerek naszych piłkarzy

Zobaczcie, którzy piłkarze polskiej reprezentacji za sobą nie przepadają:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów