Robert Lewandowski o ojcostwie. "Nie zawsze jest super". Opowiedział, jak rzeczywistość ma się do jego oczekiwań

Anna Respondek 08.11.2017
Robert Lewandowski z rodziną
Fotografia: Instagram/rl9

Piłkarz zdradził też, w czym stara się pomóc swojej żonie. 

Robert Lewandowski już teraz stał się legendą polskiej piłki nożnej. Ma na swoim koncie najwięcej goli strzelonych dla reprezentacji Polski, ostatnio pobił wynik słynnego Włodzimierza Lubańskiego

Sportowiec wraz ze swoją żoną Anną Lewandowską tworzą udany związek, a wspólnymi chwilami chętnie dzielą się ze swoimi fanami. Pół roku temu na świat przyszło ich pierwsze dziecko, córka Klara. W wywiadzie dla TVP Sport piłkarz postanowił opowiedzieć szczerze o cieniach i blaskach rodzicielstwa. Jak wyznał, wiele znajomych opowiadało mu o ojcostwie, jednak tak naprawdę nie wiedział czym ono jest, dopóki nie poczuł tego na własnej skórze. 

Wiadomo, o swoim dziecku trzeba się wypowiadać i powinno się w samych superlatywach. Klara jest uśmiechniętym dzieckiem i sprawia to wielką radość, frajdę, spędzanie z nią czasu. Powiem szczerze, jest to coś, czego wcześniej nie doświadczyłem. Dużo osób mi o tym mówiło, o ojcostwie. Uśmiechałem się i cieszyłem się ich szczęściem, ale dopóki sam tego nie przeżyłem, to nie wiedziałem o czym tak naprawdę mówili. Wiadomo, że nie zawsze jest super i kolorowo. I człowiek chciałby czasem dłużej pospać - powiedział.

Robert pomimo natłoku pracy nie wymiguje się od codziennych czynności, które trzeba zrobić przy dziecku. Uważa nawet, że to nie jest obowiązek, choć czasami swój odpoczynek musi postawić na pierwszym miejscu. 

Ania przede wszystkim zdaje sobie sprawę z tego, że muszę być wypoczęty. Mam regenerację i ona jest teraz najważniejsza. Ale nie unikam odpowiedzialności i też pomagam Ani. Sprawia mi to przyjemność. Nie chcę być ojcem, który nie potrafi czegoś zrobić. To by mnie krępowało i czułbym się dziwnie z tym, że nie potrafię jakiejś czynności, dotyczącej mojego dziecka, zrobić. Nie mam problemu z żadną czynnością, którą muszę, a w zasadzie którą chcę zrobić - przyznał szczerze.

Wygląda na to, że gwiazdor jest przykładnym mężem i tatą. A swoją postawą daje znakomity przykład wszystkim młodym ojcom. 

Tak trzymać. ;)

lewy1
Fotografia: InstaStory/annalewandowskahpba
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów