Robert Lewandowski w poruszających słowach o zmarłym ojcu. "Dzięki niemu jestem tu, gdzie jestem"

Robert Lewandowski w zielonej bluzie, beżowym płaszczu i kaszkietówce na moście w Londynie
Fotografia: Instagram/Robert Lewandowski

Robert Lewandowski opowiadał ostatnio w wywiadzie o swojej karierze. Wspomniał też o swoim zmarłym ojcu. Tak wzruszających słów piłkarza dawno nie słyszeliśmy.

Robert Lewandowski jest bez wątpienia jednym z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. Kapitan polskiej reprezentacji długo pracował na swój sukces. Okazuje się, że dużą rolę w jego karierze odegrał jego tata. Ojciec Lewandowskiego zmarł, gdy ten miał zaledwie 16 lat. Pożegnanie tak ważnej osoby było z pewnością trudne dla tak młodego chłopaka. Lewandowski ostatnio był gościem w programie "Fakty po faktach", w którym opowiedział zarówno o swojej karierze, jak i w poruszających słowach wspomniał swojego ojca.

Zobacz także: Lewandowski bawi się z Klarą. Internauci przyczepili się do naprawdę absurdalnej rzeczy

Robert Lewandowski o ojcu

Lewandowski w "Faktach po faktach" opowiadał przede wszystkim o swojej karierze. Z dumą nawiązał do tego, że od pewnego czasu ma tytuł trzeciego kapitana w Bayernie Monachium, w którym gra na co dzień. Niedawno debiutował nawet w tej roli na boisku. Lewy nie ukrywa, że jest z tego bardzo dumny, zwłaszcza, że od kilku lat nosi opaskę kapitana również w polskiej reprezentacji.

Piłkarz przyznał, że doskonale wie, że również jego tata byłby z niego dumny, gdyby żył. 

Nie ma co ukrywać, że była to osoba bardzo ważna w moim życiu, która pomagała mi wielokrotnie. Dzięki niemu jestem tu, gdzie jestem. Dbał o to, żebym się rozwijał nie tylko jako piłkarz, ale też jako człowiek. Zawsze moim marzeniem było to, żeby tata zobaczył kiedyś mój mecz na żywo. To się niestety nie udało, ale mam nadzieję, że patrzy na mnie z góry i dostrzega więcej szczegółów - powiedział kapitan polskiej reprezentacji w rozmowie z Anitą Werner.

Lewandowski wspomniał również o tym, dlaczego jego tata zmarł oraz o tym, że sam musiał stać się głową rodziny po jego odejściu.

Tata miał problemy z sercem. Miałem 16 lat, jak zmarł. Musiał brać leki, ale w pewnym momencie zapomniał i nagle okazało się, że nie ma go już na świecie. Wiedziałem, że muszę wziąć na siebie odpowiedzialność za rodzinę - powiedział.

Nie da się ukryć, że Robert Lewandowski osiągnął naprawdę wiele. Z pewnością tata byłby z niego dumny.

Zobacz także: Lewandowscy planują kolejne dziecko! Słowa Roberta nie pozostawiają wątpliwości 

Robert Lewandowski z ojcem
Fotografia: AGENCJA SE/East News
Robert Lewandowski z ojcem i siostrą
Fotografia: AGENCJA SE/East News

Piłkarze polskiej reprezentacji grają w wielu prestiżowych klubach z całego świata. Nic więc dziwnego, że ich zarobki również są prestiżowe.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów