Robert Lewandowski szczerze opowiedział o swoich zarobkach i podejściu do pieniędzy: "Nie będę przepraszał za to, że zarabiam"

Anna Respondek 27.11.2018
Robert Lewandowski
Fotografia: Instagram/_rl9

Piłkarz opowiedział również, jak reaguje na prośby o autograf. 

Robert Lewandowski to niezaprzeczalnie jeden z najbardziej znanych piłkarzy w Polsce i na świecie. Sportowiec przeszedł długą drogę, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym jest. Obecnie Lewandowski gra w niemieckiej lidze w zespole Bayern Monachium i uważany jest za jednego z najlepszych napastników ostatnich lat. Wszystkie sukcesy piłkarza powodują, że non stop znajduje się on na świeczniku. Media interesują się nie tylko jego sukcesami, ale przede wszystkim kolejnymi porażkami i życiem prywatnym z żoną Anną Lewandowską i córką Klarą u boku. 

Ostatnio Lewandowski postanowił udzielić szczerego wywiadu na temat ciąży Ani i tego, czym jest dla niego ojcostwo. W najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost" pojawił się kolejny ciekawy wywiad z napastnikiem polskiej reprezentacji, w którym porusza on temat budzący w jego "fanach" wiele emocji - pieniądze. 

Robert Lewandowski o swoich zarobkach

Czy należy wstydzić się tego, że dużo się zarabia? To pytanie niewątpliwie wciąż towarzyszy Lewandowskim podczas czytania niektórych komentarzy fanów. Robert w najnowszym wywiadzie przyznał, że przyzwyczaił się do niepochlebnych opinii i nie ma zamiaru wstydzić się tego, ile zarabia. 

Nie będę przepraszał nikogo za to, że zarabiam, a w Polsce ludzie często myślą, że muszą przepraszać za to, że mają pieniądze. Nie kupiłem też sobie Ferrari po to, żeby trzymać je w garażu. Nie będę przepraszać za to, że ciężko pracowałem i doszedłem do momentu, w którym jestem - powiedział. 

Piłkarz szczerze powiedział, że doskonale pamięta czasy, w których nie miał pieniędzy i starczało mu i Annie Lewandowskiej jedynie na "bieżące potrzeby". To sprawiło, że ma szacunek do tego, co posiada. 

Mam na pewno szacunek do pieniądza, bo pamiętam czasy, kiedy mieszkaliśmy z Anią w komunalnym 45-metrowym mieszkaniu na Bielanach. Moim pierwszym autem był Fiat Bravo. Ania jeździła Matizem. Zarabialiśmy wtedy niedużo, starczało na bieżące potrzeby. Potem były coraz większe i większe pieniądze, ale wiemy też jak to jest, kiedy tych pieniędzy po prostu nie ma - wyznał.

Lewandowski opowiedział również o zainteresowaniu, jakie budzi wśród fanów. Zapewnił, że stara się nie odmawiać autografów, jednak są takie chwile, które nie nadają się na to, aby pozować. 

No może było kilka takich sytuacji, ale to przez to, że ktoś po prostu podchodził do mnie z prośbą o autograf w złym czasie. Na przykład, jak akurat siedziałem przy stoliku w restauracji, coś jadłem i miałem jedzenie w ustach. Wiadomo, że to nie jest odpowiedni moment na robienie sobie zdjęć, ale nie każdy potrafi ten dobry moment wyczuć - zauważył. 

Czy naprawdę duże zarobki to aż tak kontrowersyjny temat?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Według tego, co podają źródła bliskie polskiej reprezentacji, nie wszyscy piłkarze lubią się w takim samym stopniu. Między kim najczęściej dochodzi do spięć?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów