Robert Lewandowski głównym problemem polskiej reprezentacji? "Od dawna czuł się lepszy"

Katarzyna Leszczyńska 11.07.2018
Robert Lewandowski na boisku dziękuje kibicom po meczu
Fotografia: East News

Robert Lewandowski od kilku lat jest kapitanem polskiej reprezentacji. Dziennikarz sportowy jednak zastanawia się, czy to właśnie on nie jest obecnie problemem w kadrze.

Mundial 2018 dobiega końca, przygoda polskiej reprezentacji na mistrzostwach zakończyła się jednak w błyskawicznym tempie. Od tego czasu media sportowe w naszym kraju zastanawiają się, co poszło nie tak. Jeden z dziennikarzy, Adam Godlewski, w najnowszym wydaniu "Sportu", zastanawia się, czy głównym problemem polskiej kadry nie jest przypadkiem jej kapitan, Robert Lewandowski.

Zobacz także: Krychowiak, Lewandowski, Szczęsny – Polacy żegnają się z mundialem. Ich słowa podzieliły kibiców

Piłkarze polskiej reprezentacji nie akceptują Lewandowskiego?

W naszej kadrze coś się popsuło, co widać gołym okiem. Nie wiadomo tylko, czy chodzi o formę piłkarzy, czy może o relacje między nimi. Wiadomo nie od dziś, że spięcia w jednej drużynie nigdy nie wyjdą jej na dobre. Co jest zatem kością niezgody między piłkarzami naszej kadry? Być może właśnie Lewandowski.

W ostatnim czasie blisko Lewandowskiego w kadrze był tak naprawdę tylko Peszko, piłkarze z większymi ambicjami, jeśli chodzi o wpływ na drużynę, własnym zdaniem i świadomością, że od nich również zależą wyniki reprezentacji – Kamil Glik, Łukasz Piszczek, Kuba Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak czy Kamil Grosicki – wręcz podkreślali odrębność, nie chcieli uczestniczyć w kółku adorującym kapitana – napisał Adam Godlewski.

Zachowanie Roberta Lewandowskiego przestało być akceptowalne przez jego kolegów z drużyny, którzy pozostali w cieniu jego gwiazdy. Nie da się ukryć, że Lewy osiągnął naprawdę wiele. Na tegorocznym mundialu jednak nie pokazał swoich umiejętności. Nie strzelił ani jednego gola, a Polska pod jego "przywództwem" już po 2 meczach straciła szansę na awans.

Zobacz także: O konflikcie Lewandowskiego i Błaszczykowskiego media pisały od lat. A jak jest teraz?

Lewandowski czuje się lepszy?

Adam Godlewski wymienił znacznie więcej powodów, dla których to właśnie Lewandowski miałby psuć atmosferę w polskiej reprezentacji. Głównym z nich z pewnością jest jednak "wywyższanie się" naszego kapitana.

Ludzie z otoczenia RL9 od jakiegoś czasu dawali do zrozumienia, że napastnik Bayernu nie stawiał siebie i kolegów z kadry na tym samym, czyli równym poziomie. Od dawna czuł się lepszy – co jest zrozumiałe pod względem sportowym, a w prywatnych rozmowach podobno potrafił dać do zrozumienia, że posiada również wyższy status materialny – pisze dziennikarz.

Oliwy do ognia dodaje wypowiedź byłego napastnika polskiej reprezentacji, Andrzeja Iwana, który jest bardzo surowy dla Lewego. Twierdzi nawet, że za swoje zachowanie, obecny kapitan kadry powinien zrezygnować z tej funkcji i oddać opaskę.

Nasz złoty chłopiec był prymusem w eliminacjach, w których strzelił 16 goli. W turnieju jednak zupełnie nie pomógł kolegom. (…) Sam potem zarabia na reklamach i robi ustawki, takie jak po meczu z Senegalem, kiedy zamiast pójść do szatni i powiedzieć kilka ostrych słów drużynie, a przede wszystkim złożyć samokrytykę po zupełnie nieudanym występie, kapitan trafił najpierw na trybuny, żeby dostać buziaka od żony. W tamtym momencie był to już pełny obciach – powiedział piłkarz.

Mamy jednak nadzieję, że słowa, które obecnie krążą w polskich mediach, okażą się jedynie spekulacjami. Chcielibyśmy znów zobaczyć kapitana polskiej reprezentacji walczącego u boku kolegów o zwycięstwo.

Zobacz także: Robert Lewandowski ma żal do kolegów? Media wypomniały mu kontrowersyjne słowa. Teraz się tłumaczy

Ile zarabiają piłkarze polskiej reprezentacji? Te kwoty robią wrażenie!

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów