11.07.2018 10:06

Robert Lewandowski głównym problemem polskiej reprezentacji? "Od dawna czuł się lepszy"

Robert Lewandowski od kilku lat jest kapitanem polskiej reprezentacji. Dziennikarz sportowy jednak zastanawia się, czy to właśnie on nie jest obecnie problemem w kadrze.

Robert Lewandowski na boisku dziękuje kibicom po meczu

East News

Mundial 2018 dobiega końca, przygoda polskiej reprezentacji na mistrzostwach zakończyła się jednak w błyskawicznym tempie. Od tego czasu media sportowe w naszym kraju zastanawiają się, co poszło nie tak. Jeden z dziennikarzy, Adam Godlewski, w najnowszym wydaniu "Sportu", zastanawia się, czy głównym problemem polskiej kadry nie jest przypadkiem jej kapitan, Robert Lewandowski.

Zobacz także: Krychowiak, Lewandowski, Szczęsny – Polacy żegnają się z mundialem. Ich słowa podzieliły kibiców

Piłkarze polskiej reprezentacji nie akceptują Lewandowskiego?

W naszej kadrze coś się popsuło, co widać gołym okiem. Nie wiadomo tylko, czy chodzi o formę piłkarzy, czy może o relacje między nimi. Wiadomo nie od dziś, że spięcia w jednej drużynie nigdy nie wyjdą jej na dobre. Co jest zatem kością niezgody między piłkarzami naszej kadry? Być może właśnie Lewandowski.

"

W ostatnim czasie blisko Lewandowskiego w kadrze był tak naprawdę tylko Peszko, piłkarze z większymi ambicjami, jeśli chodzi o wpływ na drużynę, własnym zdaniem i świadomością, że od nich również zależą wyniki reprezentacji – Kamil Glik, Łukasz Piszczek, Kuba Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak czy Kamil Grosicki – wręcz podkreślali odrębność, nie chcieli uczestniczyć w kółku adorującym kapitana – napisał Adam Godlewski. "

Zachowanie Roberta Lewandowskiego przestało być akceptowalne przez jego kolegów z drużyny, którzy pozostali w cieniu jego gwiazdy. Nie da się ukryć, że Lewy osiągnął naprawdę wiele. Na tegorocznym mundialu jednak nie pokazał swoich umiejętności. Nie strzelił ani jednego gola, a Polska pod jego "przywództwem" już po 2 meczach straciła szansę na awans.

Zobacz także: O konflikcie Lewandowskiego i Błaszczykowskiego media pisały od lat. A jak jest teraz?

Lewandowski czuje się lepszy?

Adam Godlewski wymienił znacznie więcej powodów, dla których to właśnie Lewandowski miałby psuć atmosferę w polskiej reprezentacji. Głównym z nich z pewnością jest jednak "wywyższanie się" naszego kapitana.

"

Ludzie z otoczenia RL9 od jakiegoś czasu dawali do zrozumienia, że napastnik Bayernu nie stawiał siebie i kolegów z kadry na tym samym, czyli równym poziomie. Od dawna czuł się lepszy – co jest zrozumiałe pod względem sportowym, a w prywatnych rozmowach podobno potrafił dać do zrozumienia, że posiada również wyższy status materialny – pisze dziennikarz. "

Oliwy do ognia dodaje wypowiedź byłego napastnika polskiej reprezentacji, Andrzeja Iwana, który jest bardzo surowy dla Lewego. Twierdzi nawet, że za swoje zachowanie, obecny kapitan kadry powinien zrezygnować z tej funkcji i oddać opaskę.

"

Nasz złoty chłopiec był prymusem w eliminacjach, w których strzelił 16 goli. W turnieju jednak zupełnie nie pomógł kolegom. (…) Sam potem zarabia na reklamach i robi ustawki, takie jak po meczu z Senegalem, kiedy zamiast pójść do szatni i powiedzieć kilka ostrych słów drużynie, a przede wszystkim złożyć samokrytykę po zupełnie nieudanym występie, kapitan trafił najpierw na trybuny, żeby dostać buziaka od żony. W tamtym momencie był to już pełny obciach – powiedział piłkarz. "

Mamy jednak nadzieję, że słowa, które obecnie krążą w polskich mediach, okażą się jedynie spekulacjami. Chcielibyśmy znów zobaczyć kapitana polskiej reprezentacji walczącego u boku kolegów o zwycięstwo.

Zobacz także: Robert Lewandowski ma żal do kolegów? Media wypomniały mu kontrowersyjne słowa. Teraz się tłumaczy

Którego piłkarza polskiej reprezentacji lubisz najbardziej?

Ile zarabiają piłkarze polskiej reprezentacji? Te kwoty robią wrażenie!

Autor: Katarzyna Leszczyńska