Robert Biedroń zdradził, jakie ma marzenie. "Nie będę aniołkiem bujającym się na chmurce"

Mateusz Patyk 17.03.2017
Robert Biedroń
Fotografia: ZetChilli.pl

Głowa urzędu miejskiego w Słupsku ma skromny i bardzo prosty przepis na szczęśliwe życie.

Robert Biedroń na swojej stronie internetowej przedstawia siebie jako chłopaka z Krosna, któremu często idąc pod prąd udaje się spełniać swoje marzenia. Redakcja ZetChilli.pl postanowiła zapytać Prezydenta Słupska o największe jego marzenie, które chce zrealizować.

Dla mnie najważniejsze jest życie godne. To, żeby przeżyć to życie zgodnie ze sobą i swoimi wartościami. Wiem, że mam tylko jedno jedyne życie, że nikt nigdy nie da mi drugiej szansy. Jeżeli z tej szansy dzisiaj nie skorzystam, to drugiego życia już nie będę miał - powiedział Prezydent.

Były polityk lewicy oraz działacz na rzecz osób LGBT wbrew opinii krytyków przykłada dużą wagę do tego, w jaki sposób nie tylko zapisuje się na kartach historii, ale też przebiega jego życiorys. Robert Biedroń szczególnie ceni niezależność, wolność i nieustępliwość, lecz tylko w granicach zdrowego rozsądku.

Nie będę nigdy jakimś kwiatem lotosu, pędzącą gazelą, że będę jakimś aniołkiem bujającym się gdzieś tam na chmurce… Moim marzeniem jest przeżycie tego życia na moich własnych zasadach, ale przede wszystkim godnie, nie krzywdząc innych. Jeżeli ja przeżyje to życie w ten sposób, to będę na pewno szczęśliwy - przyznał.

W kilku wywiadach obecny szef słupskiego ratusza mówił też, że chciałby też wywalczyć równe prawa dla mniejszości seksualnych, które chcą żyć tak, jak wszyscy. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów