Nie żyje gwiazda "Facetów w czerni". Rip Torn miał 88 lat

Paulina Ermel 10.07.2019
Rip Torn
Fotografia: EVERETT COLLECTION/EAST NEWS

Nie żyje Rip Torn. Popularny aktor zmarł we wtorek w wieku 88 lat.

Dotarła do nas smutna wiadomość. Popularny aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, Rip Torn, odszedł w wieku 88 lat. Informację o śmierci przekazał agent gwiazdora, Rick Miramontez.

Nie żyje Rip Torn

Rip Torn odszedł we wtorek w swoim domu w Lakeville, w stanie Connecticut. W ostatnich dniach towarzyszyła mu najbliższa rodzina. Agent aktora nie podał przyczyny jego śmierci.

Rip Torn był bardzo znanym aktorem drugoplanowym. Grał m.in. w "Facetach w czerni", "RoboCop", "Time Limit", "Słodkim ptaku młodości" czy "Cinncinati Kid". Był też laureatem licznych nagród. Za udział w telewizyjnym formacie "The Larry Sanders Show" był nominowany do nagrody Emmy, a za rolę w "Cross Creek" otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego.

Kariera aktorska Torna - grał w filmach, na deskach teatru, występował w programach telewizyjnych - trwała prawie 70 lat.

Niedawno pisaliśmy o tym, że odszedł 20-letni Cameron Boyce. Teraz dotarła do nas kolejna smutna wiadomość. Nie żyje Rip Torn. Prócz niego w tym roku odeszło jeszcze wiele innych gwiazd, za którymi na pewno będziemy tęsknić.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów