Rihanna oburzona reklamą Snapchata. "Wydaliście pieniądze na przyniesienie wstydu ofiarom". To nie powinno się zdarzyć!

Katarzyna Leszczyńska 16.03.2018
Rihanna oburzona reklamą Snapchata
Fotografia: Fotografie: Shutterstock.com i EAST NEWS

Snapchat wypuścił reklamę z Rihanną w roli głównej. Kontrowersji nadał jej fakt, że dotyczy przemocy domowej. Wokalistka nie godzi się z taką sytuacją. Internauci oburzeni.

Snapchat przez jakiś czas był bardzo popularny. Teraz traci swoich fanów, ponieważ prężnie rozwija się Instagram i jego Stories. Reputacja Snapchata teraz może być jeszcze bardziej naruszona. Wszystko przez to, że twórcy aplikacji pozwolili sobie na niesmaczną, wręcz oburzającą reklamę z Rihanną w roli głównej. Wokalistka nie pozostawiła tego bez komentarza. I nic dziwnego.

Użytkownikom Snapchata od pewnego czasu może wyświetlać się bardzo kontrowersyjna reklama. Twórcy aplikacji pytają swoich fanów, czy zdecydowaliby się uderzyć Rihannę czy może Chrisa Browna. Przypomnijmy, że amerykański piosenkarz R&B był w związku z gwiazdą pochodzącą z Barbadosu. Zakończył się on jednak głośną aferą, podczas której do mediów wyciekły zdjęcia pobitej przez Browna Rihanny. Screen reklamy można znaleźć na Twitterze.

Rihanna oburzona reklamą Snapchata

Rihanna jest oburzona najnowszą reklamą Snapchata. I trudno jej się dziwić. Wokalistka odniosła się do całej sprawy, zarzucając twórcom aplikacji brak poszanowania dla ofiar przemocy domowej.

Od teraz Snapchat przestał być moją ulubioną aplikacją. Próbuję tylko zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Chciałabym nazwać to ignorancją, ale wiem, że nie jesteście aż tak głupi. Wydaliście pieniądze na przyniesienie wstydu ofiarom, zrobiliście z tego żart – napisała zirytowana Rihanna na swoim InstaStory.

Oburzenie wokalistki podziela wielu internautów. Wszyscy są w szoku, jak w ogóle tego typu reklama mogła mieć miejsce. Aż trudno uwierzyć, że twórcy Snapchata mogli do tego dopuścić.

Czy tylko ja uważam, że reklama, która pojawiła się na moim Snapchacie, była wyjątkowo pusta? Co oni sobie myśleli?

Usuwam aplikację. Jako modna aplikacja, która może wpłynąć na młodzież na całym świecie, zawiodła. Przeprosiny nie są do zaakceptowania.

Tego typu komentarzy jest znacznie więcej.

Snapchat tłumaczy się z reklamy z Rihanną

CNN zapytał twórców Snapchata o to, dlaczego tak feralna reklama ujrzała światło dzienne. Przedstawiciele aplikacji stwierdzili, że reklama została wyświetlona jedynie w Stanach Zjednoczonych, w dodatku w wyniku błędu. Firma zapewnia, że reklama już została usunięta.

Reklama została zatwierdzona przez pomyłkę, ponieważ narusza nasze wytyczne dotyczące reklam. Jest obrzydliwa i nigdy nie powinna pojawić się w naszej aplikacji. Bardzo nam przykro, że popełniliśmy straszny błąd, wypuszczając tę reklamę – tłumaczy Snapchat.

Co się stało, już się nie odstanie. Taka pomyłka z pewnością nie powinna mieć miejsca. Na pewno nie wpływie to korzystnie na działalność aplikacji. Zapewne po tej wpadce odwróci się od niej wiele gwiazd, a co będzie bardziej bolesne – przede wszystkim użytkowników. Akcje firmy już spadły o 6 miliardów dolarów w kapitale rynkowym.

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów