Rihanna na pewno nie spodziewała się takiego hejtu. "Nie noś naszych ciuchów, pajacu"

Redakcja 04.10.2016
Rihanna
Fotografia: East News

Okazuje się, że środowisko skatów jest bardzo zamknięte. Nie ma w nim miejsca nawet na gwiazdy takiego formatu. 

Moda na drugą połowę lat 90. wymknęła się chyba spod kontroli. Latem popularne były oldschoolowe koszulki z logami zespołów rockowych, metalowych i legend rapu. Niestety gwiazdy, które lansowały ten styl, krytykowane były za to, że promują bezmyślny, pusty trend. Internauci pisali, że ludzie, którzy noszą koszulki jakiegoś zespołu, powinni znać jego repertuar, a ciężko uwierzyć w to, żeby siostry Kardashian były fankami grup hard rockowych. 

Tym razem dostało się Justinowi Bieberowi i Rihannie. Magazyn "Trasher", który jest kultowy wśród skaterów na całym świecie i od lat 80. tworzy treści dla profesjonalnych i hobbystycznych skaterów, nie zgadza się na promocję gwiazd. Nie chce, aby kultura skate przenikała do mainstreamu. Koszulki i bluzy z kapturem ozdobione logo pisma noszą osoby, z którymi skaterzy nie chcą się utożsamiać. Gwiazdy Hollywood, modelki i gwiazdki pop pasują przecież do tej subkultury, jak kwiat do kożucha. Wystarczy, że wydają tysiące dolarów na ubrania domu mody Vetements i kolekcjonują Vansy. 

disasterstreetwear
Fotografia: disasterstreetwear/ Instagram.com

To fałsz, a nie prawda

Co więcej, ubrania z logo magazynu "Trasher" promują pisma postrzegane raczej jako kobiece, na przykład czasopismo "Vogue". To już przelało szalę goryczy. Redaktor "Trashera" Jake Phelps, który reprezentuje prawdziwy świat skatów, wyraził swoje niezadowolenie w rozmowie z serwisem Hypebeast.com. Stwierdził, że moda na skatów jest "słaba jak cholera".

Nie wysyłamy paczek do Justina Biebera czy do Rihanny, albo do tych wszystkich innych pajaców. Chodnik jest tam, gdzie jest autentyczność. To krew i blizny – wyjaśnił Phelps.

Trudno wyobrazić sobie, żeby słowa skatera przemówiły do rozsądku celebrytów. Dla większości z nich większym autorytetem jest Biblia mody niż magazyn dla skatów. Jak pisaliśmy, trend na styl deskorolkowy od kilku miesięcy obecny jest na wybiegach, a projektanci tworzą na ten temat różne wariacje - na przykład skate w wersji eleganckiej. 

sonny5ideup
Fotografia: sonny5ideup/ Instagram.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów