Krychowiak, Lewandowski, Szczęsny - Polacy żegnają się z mundialem. Ich słowa podzieliły kibiców

Katarzyna Leszczyńska 29.06.2018
Robert Lewandowski Mundial 2018
Fotografia: East News

Polska żegna się z mundialem. Z tej okazji nasi reprezentanci opublikowali posty, które bardzo podzieliły internautów. Wspieracie czy krytykujecie?

Mecz o honor za nami. Mimo wygranej trudno powiedzieć, żeby spotkanie z Japonią należało do udanych. Z bólem serca żegnamy się z mundialem. Ubolewają nad tym również nasi piłkarze. Niektórzy z nich podziękowali kibicom za wsparcie i przeprosili za tak słaby wynik. Piękne słowa mogliśmy przeczytać na profilach wielu zawodników naszej kadry, m.in.: Grzegorza Krychowiaka i oczywiście Roberta Lewandowskiego.

Zobacz także: Hejt na Lewandowskich przekracza wszelkie granice! "Życzenia śmierci, groźby pobicia"

Krychowiak dziękuje kibicom

Grzegorz Krychowiak postanowił podsumować tę krótką przygodę z mundialem polskiej reprezentacji. Przede wszystkim wyraził ubolewanie nad tym, że nie udało im się wywalczyć nic więcej. Podkreślił jednak, że każdy z nich dał z siebie wszystko i podziękował kibicom za wiarę oraz wsparcie.

Zawiedliśmy Was, ale i samych siebie. Jest mi tak samo przykro jak Wam. Rozumiem kibiców, zarówno tych którzy nas krytykowali, jak i tych którzy starali się zrozumieć. Jednak dziękuję Wam, bo po raz kolejny pokazaliście że możemy na Was liczyć i że nasi Kibice to ścisła światowa czołówka.

Popularny "Krycha" podkreślił też, że nasi reprezentanci są bardzo oddani grze dla Polski i obiecał, że poprawią swoje wyniki.

Akceptuję krytykę. Zarówno zespołową, jak i indywidualną. Jest jedna rzecz, z którą nie mogę się zgodzić. Jeżeli ktokolwiek myśli, że każdy z nas nie dał z siebie 200%, jest w błędzie. Każdy z reprezentantów wskoczyłby w ogień za tą kadrę, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jest w nas dużo sportowej złości, którą zobaczycie w przyszłym sezonie. Znowu będziecie z nas dumni.

Słowa Krychowiaka, choć piękne, spotkały się z różnymi opiniami wśród komentujących. Wielu internautów wciąż wyraża swoje niezadowolenie z zaistniałej sytuacji. Widać, że komentujący podzielili się zdaniami na temat występu Polaków na mistrzostwach.

Nam też przykro, że nadszedł najwyższy czas byś pożegnał się z reprezentacją.

Pokazaliście sportową złość w ostatnich 10 minutach pajacu!

Polska reprezentacja to szopka. Goście są bardziej aktywni na Instagramie niż na boisku.

Na szczęście nie zabrakło też głosów wspierających naszą kadrę.

Zawsze wierni swojej drużynie.

Zawsze ktoś musi być pierwszy a ktoś ostatni. I tak daliście z siebie wszystko.

Nie tylko Krychowiak zdecydował się podziękować kibicom.

Lewandowski obiecał poprawę

Poruszający post napisał również kapitan polskiej reprezentacji, Robert Lewandowski. To przede wszystkim na niego i na trenera spadła odpowiedzialność za grę drużyny.

Zobacz także: Robert Lewandowski ma żal do kolegów? Media wypomniały mu kontrowersyjne słowa. Teraz się tłumaczy

Lewy również podziękował kibicom za wsparcie i obiecał, że jeszcze będziemy dumni z naszej reprezentacji.

Dla każdego z nas występ na Mundialu i reprezentowanie biało-czerwonych barw to spełnienie marzeń. Nie tak wyobrażaliśmy sobie naszą grę na rosyjskich boiskach. Zawiedliśmy. Każda porażka to jednak nowe doświadczenie i lekcja, z której trzeba wyciągnąć wnioski. Wrócimy lepsi, silniejsi i gotowi na kolejne wyzwania. Dziękujemy Wam za wsparcie. Nie podda się reprezentacja Polski i nie poddam się ja jako jej kapitan.

Również jego słowa spotkały się z różnymi opiniami. Wśród komentujących znalazła się jednak największa fanka Roberta, która wspiera go w tych trudnych z pewnością chwilach, jego żona, Anna Lewandowska.

Mimo wszystko dziękujemy za emocje, których mogliśmy doznać – pisali internauci.

Czasami wielkie zwycięstwa buduje się na wielu wcześniejszych klęskach.

Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce.

Anna Lewandowska opublikowała flagę Polski z sercem. Odpisała też na niektóre komentarze internautów pisząc, że mąż zawsze może na nią liczyć.

Szczęsny podziękował za wsparcie

Również Wojciech Szczęsny postanowił podziękować kibicom. Jego post był krótki, ale też podkreślił, że całą drużyną dali z siebie wszystko.

Walczyliśmy, ale to nie wystarczyło. Dziękujemy serdecznie za wsparcie… We must come back stronger (Musimy wrócić silniejsi).

Mamy nadzieję, że nasi piłkarze wrócą na murawę silniejsi. I trzymamy ich za słowo, ponieważ chcemy jeszcze być dumni z tej drużyny!

Najpiękniejsze polskie WAGs:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów