Internauci oburzeni reklamą rajstop plus size. "To musiał być pomysł mężczyzn". Wystarczy spojrzeć na zdjęcie

Katarzyna Leszczyńska 11.12.2017
Modelka plus size
Fotografia: pixabay.com

Tym razem reklama raczej nie będzie dźwignią handlu.

Wish.com to popularna platforma zakupowa, na której można kupić różne tanie produkty, pochodzące od chińskich producentów. Wśród nich znajdują się rajstopy. Platforma według statystyk zajmuje drugie miejsce w sprzedaży internetowej, tuż za Amazonem. Nie od dziś wiadomo, że trzeba naprawdę dużych umiejętności, żeby stworzyć odpowiednią reklamę rajstop, która w żaden sposób nie raziłaby odbiorców. Tym razem jednak to się nie udało.

Reklama rajstop dla kobiet o krąglejszych kształtach, która znalazła się na Wish.com, wzbudziła niemałe oburzenie wśród internautów. Chodzi o to, że rajstopy plus size reklamują szczupłe modelki. Najgorsze jednak jest to, w jaki sposób to robią. Modelki zakładają rajstopy XXL na siebie, np.: wkładają dwie nogi do jednej nogawki lub naciągają je aż po szyję. Nie spodobało się to odbiorcom reklamy.

Rajstopy plus size
Fotografia: Wish.com

Internauci są oburzeni reklamą rajstop

Internauci są oburzeni taką formą reklamy. Oskarżają firmę o dyskryminację i brak wrażliwości. Afera wybuchła na portalach społecznościowych a przede wszystkim na Twitterze. Użytkownicy platformy nie przebierają w słowach, a niektórzy wręcz piszą, że nawet „brak im słów” na coś takiego.

Przerażające.

Kto do diabła to zaakceptował?

Dzięki Wish.com za sprawienie, że kobiety plus size poczują się lepiej w swoim ciele.

To musiał być pomysł mężczyzn. Żadna kobieta by czegoś takiego nie zrobiła.  

Nie wydaje mi się, żeby jakakolwiek kobieta plus size chciała kupić te rajstopy po takiej reklamie.

I choć wydawać się może, że reklama jest dźwignią handlu, w tym wypadku raczej producenci i sprzedawcy rajstop XXL nie osiągną zamierzonego efektu. Faktycznie, trudno stwierdzić, jaki był ich zamiar, kiedy tworzyli tę kampanię. Jak na razie firma nie skomentowała całej sprawy. 

Rajstopy plus size
Fotografia: Wish.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów