Rasistowska reklama Dolce&Gabbana wywołała prawdziwy skandal. Chińczycy bojkotują dom mody!

Julita Buczek 22.11.2018
dolce&gabbana rasizm
Fotografia: Cineberg / Shutterstock.com

Rasistowska reklama Dolce&Gabbana została zbojkotowana w Chinach. Czy naprawdę jest się o co przyczepić?

Włoski dom mody wypuścił do sieci reklamę, która miała promować nową kampanię DG Loves China. Niestety, zamiast zachęcić do zakupu modnych ubrań i dodatków, spowodowała, że Chińczycy uznali ją za rasistowską i obraźliwą. W sieci pojawiło się już sporo komentarzy, które nawołują do bojkotu marki.

Afera z Dolce&Gabbana w roli głównej

Jak na razie do sieci trafiły trzy nagrania, które pokazują chińską modelkę ubraną w kreację Dolce&Gabbana, która próbuje jeść pałeczkami włoskie dania. Cała seria nosi tytuł "Eating with Chopsticks" i miała promować nową kampanię marki. Chińczycy odebrali ją zupełnie inaczej. W media społecznościowych zawrzało, że reklama pokazuje Chińczyków, jako naród zamknięty oraz zacofany. W sieci pojawił się również oficjalny hashtag, który ma bojkotować serię filmów (#BoycottDolce). 

Odwołany pokaz w Szanghaju

Sytuacja stała się na tyle poważna, że dom mody postanowił odwołać swój pokaz w Szanghaju oraz przeprosił swoich fanów za zaistniałą sytuację. Firma przeprosiła swoich fanów i ogłosiła, że ich konto zostało zhakowane.

Zobacz także: Julia Wieniawa w lateksowej kreacji na imprezie. Nigdy nie pokazała tak dużo

Rasistowska reklama nie pierwszą wpadką D&G

Nie jest to pierwsza kontrowersja z udziałem włoskiego domu mody. Domenico Dolce i Stefano Gabbana wywołali burzę, krytykując adopcję przez osoby homoseksualne. Kolejną kontrowersją okazała się wypowiedź projektantów dotyczących dzieci poczętych metodą in vitro, jak powiedzieli "są syntetyczne". Niedawno Stefano Gabbana obraził publicznie Selenę Gomez, mówiąc, że wokalistka jest "naprawdę brzydka". Tym stwierdzeniem wywołał prawdziwe oburzenie nie tylko wśród fanów wokalistki, ale również wśród innych gwiazd showbiznesu.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Mieszkania gwiazd pełne są luksusowych mebli i dodatków. A jak mieszka Natalia Siwiec?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów