Randonautica to nowa aplikacja, która podbija świat. Może być naprawdę niebezpieczna!

Julita Buczek 11.09.2020
niebezpieczna aplikacja
Fotografia: Shutterstock

Randonautica to jedna z najbardziej popularnych aplikacji w ostatnim czasie. Sprawdźcie, na czym dokładnie polega.

W sieci codzienne pojawia się kilkanaście tysięcy aplikacji. Ostatnio dużą popularność zdobyła jedna, która plasuje się w samym topie najchętniej pobieranych aplikacji.

Sprawdźcie, o co z nią chodzi i dlaczego może być niebezpieczna.

Niebezpieczna aplikacja Randonautica

W sieci znajdziemy wiele komentarzy, które jednej strony wychwalają apkę, a z innej takie, które przestrzegają przed jej ściągnięciem. Aplikacja polega na tym, że wybiera losowy punkt w naszej okolicy i wyznacza odpowiednią trasę, aby się tam dostać. Cała "magia" polega na tym, aby w trakcie generowania miejsca użytkownik aplikacji pomyślał o intencji, która będzie towarzyszyć mu w trakcie podróży. 

Gra stała się prawdziwym hitem po specyficznym filmiku, który został nagrany w serwisie TikTok. Na nagraniu widać grupę przyjaciół, która dotarła do punktu, który wskazała aplikacja. Kiedy dotarli do plaży w Seattle, znaleźli walizkę ze zwłokami. Ich nagranie stało się viralem, a na miejsce walizki zostały wezwane specjalne służby. 

Aplikacja może okazać się bardzo niebezpieczna dla swoich użytkowników. Losowy punkt może być lokalizowany w miejscu, gdzie trudno się dostać lub nie ma zasięgu. Trudno wtedy będzie nam wezwać pomoc lub wrócić do domu.

Znaliście aplikację Randonautica?

Zobacz także: Naga wpadka w programie na żywo! Dziennikarka pokazała więcej niż planowała

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów