Wiosna, lato, zima a może jesień? To, jaką porę roku lubisz najbardziej, mówi wiele o twojej osobowości

Katarzyna Leszczyńska 01.02.2018
Jaką porę roku lubisz najbardziej?
Fotografia: pixabay.com

Każdy z nas ma swoją ulubioną porę w roku.

Wiosną patrzysz na świat optymistycznie, a ciemna zima przyprawia cię o dreszcze i wprawia w depresyjny stan? A może na odwrót? Uwielbiasz nostalgiczną jesień, a nie przepadasz za upalnym latem? Każdy z nas ma inne preferencje co do pogody i pory roku. Jedni wolimy lato, podczas gdy inni uwielbiają mroźne zimowe wieczory. Okazuje się, że to, jaką porę roku lubimy najbardziej, może wiele powiedzieć na temat naszej osobowości.

Zobacz także: Komu pomożesz najpierw? To, jaką osobę wybierzesz, może wiele powiedzieć o twojej osobowości

Wiosna

Jeżeli uwielbiasz przyrodę budzącą się do życia, kochasz oddychać orzeźwiającym ale już nie mroźnym powietrzem i to właśnie wiosna dodaje ci energii, jesteś osobą uwielbiającą nowości. Masz w sobie ogromne pokłady energii i kreatywności. Jesteś trochę jak kot, który lubi chodzić swoimi ścieżkami, ale jednocześnie zaraża wszystkich dookoła swoim optymizmem.

Ludzie lubiący wiosnę są optymistami

Lato

Ta pora roku, podobnie jak zima, jest bardzo skrajna. Albo się ją uwielbia, albo pała do niej nienawiścią. Wszystko przez to, że to właśnie wtedy zazwyczaj występują największe upały. Nie każdemu one przypadają do gustu. Ci, którzy uwielbiają lato są bardzo opiekuńcze i empatyczne. Z reguły najpierw myślą o innych, dopiero później o sobie. Muszą jednak być w centrum uwagi i nie mogą znieść, jeżeli nikt się nimi nie zajmuje. Mają problem z odpornością, a jesienią i wiosną przeziębiają się najczęściej.

Ludzie lubiący lato są empatyczni

Jesień

Osoby, które uwielbiają liściastą jesień są bardzo melancholijne. To prawdziwi myśliciele i nie straszne im słoty towarzyszące tej porze roku. Mają skłonności do przesady i lubią się wszystkim przejmować, przez co łatwiej im popaść w depresję. Często biorą na swoje barki zbyt dużo obowiązków.

Ludzie lubiący jesień są myślicielami

Zima

Podobnie jak ta pora roku, również osoby, które ją uwielbiają mogą charakteryzować się skrajnymi cechami charakteru. Jesteś na tyle twardy, żeby nie przejmować się porażkami i chętnie podejmujesz ryzyko. Choć nie brakuje ci samozaparcie, jesteś bardzo skryty i często dystansujesz się od świata. Znajomi natomiast uważają, że jesteś tajemniczy. 

Ludzie lubiący zimę są tajemniczy

Rozwiąż quiz i sprawdź, jakie jest twój wiek psychologiczny:

Wiek psychologiczny
Rozwiąż quiz

Jaki jest twój wiek psychologiczny?

Wiek psychologiczny

1. Które słowo najlepiej opisuje twój charakter?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów