Katarzyna Bosacka zwolniona z TVN-u. Rada Etyki Mediów wydała oświadczenie

Marianna Bereza 06.08.2019
Katarzyna Bosacka
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER

Dziennikarka miała naruszyć trzy zasady zapisane w Karcie Etycznej Mediów.

Katarzyna Bosacka została zwolniona z TVN-u ze skutkiem natychmiastowym. Miesiąc po tym wydarzeniu decyzję stacji skomentowała Rada Etyki Mediów. To odpowiedź na oficjalną skargę, którą wystosowała produkująca kosmetyki firma Global Cosmed Group.

Bosacka była jedną z najpopularniejszych gwiazd w telewizji TVN, w której prowadziła programy o zdrowym żywieniu. W czerwcu media obiegła informacja o zwolnieniu gwiazdy. Powodem miał być kontrakt reklamowy podpisany przez nią bez wiedzy i zgody stacji.

17 marca stacja TVN Style wyemitowała program Katarzyny Bosackiej pt. „Żele i płyny do mycia”. Jako ekspert wystąpił w nim pracownik firmy Laboratorium Naturella, producenta kosmetyków OnlyBio. Głos oddano także Ewie Wójcikowskiej, prezesowi Laboratorium Naturella. Wkrótce wyszło na jaw, że dziennikarka jest ambasadorem marki OnlyBio. TVN zdecydował, że rozwiąże z nią współpracę.

W związku z doniesieniami o zerwaniu ze mną współpracy przez TVN oświadczam, że tak jak w każdym rozstaniu przyczyny nigdy nie leżą tylko po jednej stronie. Ze względu na szacunek dla moich widzów oraz 13 lat pracy w TVN powstrzymam się od dalszych komentarzy. Kampania kosmetyków Only Bio to pierwsza, na którą się zdecydowałam, mimo propozycji współpracy z różnymi firmami od lat. Robię to z pełnym przekonaniem, gdyż wspieram dynamiczną i innowacyjną firmę polską i jej ekologiczne, bezpieczne i w 100 proc. biodegradowalne kosmetyki. Nie zaprzestanę pracy dziennikarza niezależnego, wspierającego konsumentów i edukację w świecie opanowanym przez wielkie koncerny. Dzisiejsze media dają wiele możliwości dialogu z widzami. Do zobaczenia w innym okienku - tłumaczyła się wówczas Bosacka.

Rada Etyki Mediów o zwolnieniu Bosackiej z TVN-u

Dwa miesiące po tym wydarzeniu do sprawy odniosła się Rada Etyki Mediów, która wydała oficjalne oświadczenie. Zdaniem organizacji Katarzyna Bosacka naruszyła trzy zasady zapisane w Karcie Etycznej Mediów.

Katarzyna Bosacka, przygotowując w marcu br. program o żelach i płynach do mycia, naruszyła trzy zasady zapisane w Karcie Etycznej Mediów: obiektywizmu, uczciwości i pierwszeństwa dobra odbiorcy - głosi komunikat.

Tak więc REM w pełni zgodziła się z przedstawionymi w Państwa skardze zarzutami. Nie inne musiały być też wnioski redakcji TVN Style, skoro natychmiast po zawarciu umowy z firmą kosmetyczną, która uczyniła red. Bosacką „ambasadorką”, czyli opłacaną gloryfikatorką wyrobów producenta-zleceniodawcy, zerwała z nią kontrakt i usunęła z anteny – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Ryszarda Bańkowicza, przewodniczącego REM, które cytuje portal Wirtualnemedia.pl.

Zobacz także: Katarzyna Bosacka zwolniona z TVN-u! Dziennikarka wydała oświadczenie

Wiele osób postawiło na tradycyjne imiona dla swoich dzieci. Te gwiazdy poszły jednak w zupełnie innym kierunku.

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów