Gwiazda kontra hymn. To już kolejna taka wpadka

Magdalena Kulej 20.04.2018
Rachel Platten
Fotografia: East News

Kibice długo nie zapomną tego występu. 

Choć od pamiętnego wykonania hymnu w Korei przez Edytę Górniak minęło już 16 lat, Polacy wciąż nie mogą o jej występie zapomnieć. Podobną traumę przeżywają Amerykanie po niedawnej bluesowej interpretacji hymnu Stanów Zjednoczonych, którą przed meczem NBA w lutym zaprezentowała Fergie. Emocje jeszcze nie opadły, a kolejną wpadkę zalicza następna gwiazda.

Zobacz także: Najczęstsze błędy popełnianie podczas śpiewania hymnu Polski

Jak donosi people.com, amerykańska piosenkarka Rachel Platten została zaproszona do odśpiewania hymnu "The Star-Spangled Banner" przed meczem kobiecych drużyn piłkarskich National Women’s Soccer League. 36-letnia wokalistka i jej występ miały uświetnić imprezę, ale coś poszło nie tak.

Platten, znana przede wszystkim z przeboju "Fight Song" podchodziła do występu kilkukrotnie, bo… zapomniała słów hymnu. Piosenkarka zaczęła od początku, ale znów zjadły ją nerwy i musieli pomóc kibice. Gdy było już po wszystkim, zarówno Amerykanie, jak i sama artystka nie mogli dojść do siebie. Dwa dni później Platten przeprosiła w mediach za swoją wpadkę.

Nie mogę tego sobie wybaczyć. To było naprawdę żenujące. Byłam straszne zdenerwowana. Hymn to w końcu coś naprawdę ważnego. To pewnie najważniejsza piosenka dla naszego kraju i wiele dla mnie znaczy – powiedziała w rozmowie z magazynem „People”.

Zobacz także: Brodka nagrała cover hitu Nirvany. W sieci zawrzało

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów