Prezenter "Pytania na śniadanie" uratował życie swojej mamie!

Julia Pandecka 21.08.2019
Robert El Gendy w czapce rozmawia przez telefon idąc ulicą
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Czasami niewiele trzeba, żeby uratować komuś życie. Prowadzący "Pytania na śniadanie" udowadnia, że można to zrobić na odległość. Tak pomógł swojej mamie.

Robert El Gendy telewidzom znany jest z programu "Pytanie na śniadanie", który prowadzi wraz z Macademian Girl. Niedawno na Instagramie prezenter opublikował zdjęcie ze swoją mamą, pod którym żartobliwie napisał, że jest "maminsynkiem". Okazuje się, że mają bardzo bliskie relacje, które niedawno jeszcze bardziej się pogłębiły, choć nie mieszkają blisko siebie. Robert El Gendy opowiedział w rozmowie z "Rewią", że uratował swojej 73-letniej mamie życie.  

Zobacz także: Monika Zamachowska pokazała nowego prowadzącego "Pytania na śniadanie". "Kulturalny, inteligentny, pięknooki"

Robert El Gendy uratował życie swojej mamie

Prezenter ma polsko-egipskie korzenie. I choć sam obecnie przebywa w Warszawie, gdzie pracuje, jego mama mieszka w Olsztynie. Mają jednak dobry kontakt.

El Gendy często rozmawia z mamą przez telefon, co okazało się w pewnym momencie niezwykle istotne. Okazuje się, że podczas rozmowy prezenter zauważył, że jego mama zaczęła mówić bardzo niewyraźnie.

Nie dzwoniła, żeby jak zwykle zapytać o wnuki, tylko niewyraźnie, urwanymi zdaniami mówiła, że nie może się ruszać, że jechała autobusem 112 i że osunęła się na ziemię - opowiada dziennikarz.

Prezenter od razu zareagował. Podtrzymywał rozmowę z mamą, z telefonu żony natomiast wykonał telefon do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie z prośbą o interwencję. Ostatecznie kobiecie pomogła ekspedientka ze sklepu spożywczego, która zauważyła mamę dziennikarza i opisała Robertowi całą sytuację. 

Udar można rozpoznać i wtedy trzeba działać natychmiast, dobrze, że w "Pytaniu na śniadanie" mówi się o takich sprawach, a ja ku przestrodze będę przypominał historię mojej mamy. Zawsze odbierajcie telefony od rodziców - powiedział El Gendy w rozmowie z "Jastrząb Post".

Na szczęście cała historia zakończyła się dobrze i pani Hanna czuje się już lepiej. Okazuje się zatem, że pomóc można nawet na odległość. To ważna lekcja dla nas wszystkich.

Zobacz także: Helena Englert na uroczym zdjęciu z tatą. "Przytulić się do Englerta, zazdro"

Twoja wiedza na temat zasad udzielania pierwszej pomocy może uratować komuś życie! Koniecznie sprawdź ją, rozwiązując nasz QUIZ!

Pierwsza pomoc
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy umiesz udzielić pierwszej pomocy!

Pierwsza pomoc

1. Główna zasada reanimacji to:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów