Puste półki mogą się znów zapełnić. Jest szansa dla upadającej sieci sklepów

Katarzyna Mordalska 16.12.2016
supermarket
Fotografia: www.pixabay.com

Postanowienie sądu w Krakowie daje szansę sieci sklepów Alma na rozwiązanie problemów.

Zaczęło się od zamknięcia sprzedaży internetowej, zwalniania pracowników, likwidacji programów lojalnościowych, aż wreszcie oczom klientów coraz częściej ukazywały się pustoszejące półki w zamykanych placówkach.

Problemy spółki Alma Market zaczęły się jeszcze w 2015 roku i doprowadziły przedstawicieli do złożenia wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego, które miałoby uchronić ją przed upadłością. Niestety, w połowie października do krakowskiego sądu wpłynął kolejny wniosek spółki, tym razem o ogłoszenie upadłości.

Sąd Rejonowy w Krakowie podjął decyzję o rozpoczęciu postępowania sanacyjnego, odrzucając tym samym wniosek o ogłoszenie upadłości i likwidację majątku. O tym fakcie poinformowała spółka Alma Market w specjalnym komunikacie, wydanym 15.12. br. Taka decyzja sądu daje nadzieję dla sieci sklepów, która ma jeszcze szansę na wyjście z problemów.

Zielone światełko w tunelu

Spółka Alma Market ma w planach wyemitowanie 5,5 mln akcji o wartości 1 zł każda – informuje portal Dziennikpolski24.pl. W ten sposób sieć zamierza zgromadzić dodatkowy kapitał. Nie zapadła w tej sprawie jeszcze oficjalna decyzja, a jej podjęcie będzie przedmiotem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, które odbędzie się na początku roku.

Fakt, że spółka Alma Market uniknęła upadłości, a tym samym natychmiastowej egzekucji swoich zobowiązań finansowych, daje jeszcze szansę na przynajmniej częściowe wyjście z problemów finansowych. Postępowanie sanacyjne ma na celu restrukturyzację, prowadzącą do poprawy sytuacji gospodarczej dłużnika i stanowi ostatnią deskę ratunku przed upadłością.

alma
Fotografia: East News
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów