Psychodietetyk krytykuje popularne fit blogerki "Destrukcyjny wpływ". Dostaje się też Lewandowskiej

Anna Respondek 29.01.2018
Anna Lewandowska
Fotografia: Instagram/annalewandowskahpba

Co konkretnie Laura Osęka zarzuciła Lewandowskiej?

Coraz więcej młodych osób popada w stany depresyjne, ponieważ nie może osiągnąć ideału promowanego przez wiele fit blogerek na popularnych portalach społecznościowych. Według psychodietetyków Instagram ma zdecydowanie destrukcyjny wpływ na młodych ludzi, a w szczególności nastolatki i młode matki, które pragną mieć idealne ciało.

Zobacz także: Blogerka pokazuje, jak naprawdę wygląda jej ciało po czterech ciążach

W ostatnim wywiadzie udzielonym portalowi Weekend Gazeta.pl znana psychodietetyk Laura Osęka postanowiła powiedzieć, co najbardziej denerwuje ją w aktywnościach na Instagramie i co najbardziej szkodzi obserwatorom. 

Instagram bombarduje jedzeniem. Pięknym, idealnym, wypiekanym w środku nocy - kto normalny ma na to czas? To parcie na perfekcyjność może generować problemy, szczególnie wśród nastolatek i młodych matek - podkreśliła.

Anna Lewandowska krytykowana 

Dostało się również znanej promotorce zdrowego trybu życia i trenerce Annie Lewandowskiej. Osęka zwróciła uwagę na to, jak wielką szkodę wywołało jej szybkie dojście do formy po ciąży. 

Widziałam, jak destrukcyjny wpływ na te ostatnie miało to, że Ania Lewandowska w ciągu kilku tygodni odzyskała formę sprzed ciąży. Większość kobiet nie jest w stanie tego zrobić i to wywołuje ogromne wyrzuty sumienia. Podobnie jak materiały poświęcone kobietom zaraz po porodzie, które mają idealnie utrzymany iwysprzątany dom - u mało kogo tak to naprawdę wygląda - powiedziała.

Psychodietetyk przyznała, że prosi swoje klientki o to, żeby przestały obserwować idealny świat przedstawiany na Instagramie, ponieważ nie ma on nic wspólnego z rzeczywistością. 

Nie trzeba mieć takiego ciała, by być zdrową i atrakcyjną kobietą. Uznaję za sukces, gdy klientki na to przystają, podobnie jak na to, by nie ważyć się codziennie. Zresztą co drugi dzień też nie ma sensu - stwierdziła. 

Zobacz także: Psychodietetyk krytykuje znane fit blogerki i pokazuje fałdki na brzuchu

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów