Media spekulują o filmie o życiu Przybylskiej. Jej najlepsza przyjaciółka krytykuje jedną rzecz. "Jej by się to nie spodobało"

Katarzyna Leszczyńska 09.01.2018
Anna Przybylska i Katarzyna Bujakiewicz
Fotografia: EAST NEWS

Zdradziła też szczegóły dotyczące filmu.

Anna Przybylska i Katarzyna Bujakiewicz poznały się wiele lat temu na planie jednej z produkcji, w której wystąpiły razem „Rób swoje, ryzyko jest twoje”. Obie były niezwykle temperamentnymi aktorkami, co spowodowało, że zawiązała się między nimi ogromna przyjaźń. Zaczęły spędzać ze sobą bardzo dużo czasu. Ich niezwykła relacja utrzymywała się aż do śmierci Przybylskiej. Bujakiewicz dodawała jej otuchy podczas choroby.

Katarzyna Bujakiewicz przez wszystkie lata od śmierci przyjaciółki nie komentowała doniesień na temat Przybylskiej w mediach. Niedawno zrobiła wyjątek na potrzeby biografii Anny. Szczerze opowiedziała o relacji, która je łączyła od samego początku, kiedy się poznały, aż do momentu odejścia Przybylskiej.

Bardzo łatwo się wypowiada osobom, które nie były aż tak blisko. A dla mnie do dziś jest to trudne. Pani Krysia mnie poprosiła i wiedziałam, z czym to się łączy, że będę musiała w końcu się wypowiedzieć – mówiła jeszcze niedawno Bujakiewicz w rozmowie z Agnieszką Jastrzębską.

Katarzyna Bujakiewicz była naprawdę blisko z Przybylską. Dlatego też trudno jej się słucha o wszystkich doniesieniach na temat zmarłej aktorki. W rozmowie z magazynem „Flesz” opowiedziała, że wiele osób próbuje się wypromować na jej przyjaciółce, co jej się bardzo nie podoba. Jej zdaniem nie spodobałoby się to również samej Annie Przybylskiej.

Nie podoba mi się to całe zamieszanie wokół jej osoby i jestem pewna, że jej też by się nie podobało. Uważam, że niestety w niektórych przypadkach sprowadza się to do lansowania na plecach Ani, co jest absolutnie w złym stylu. Ona była jedyna, wyjątkowa, niepowtarzalna. Po prostu była zaje*istą osobą – powiedziała w wywiadzie Bujakiewicz.

Aktorka zdecydowała się zdementować również plotki na temat swojego udziału w filmie biograficznym o życiu Przybylskiej. Bujakiewicz potwierdziła doniesienia, jakoby było mało prawdopodobne, że do tego filmu w ogóle dojdzie. Choć stwierdziła również, że może się udać, jednak pod jednym warunkiem.

Nie mam z tym projektem nic wspólnego. Radek Piwowarski coś tam pisze, ale z tego co wiem, jest mało prawdopodobne, że dojdzie do realizacji scenariusza. Ja jedynie zgodziłam się na wypowiedź do książki na temat Ani. Uważam też, że jeżeli film miałby powstać na podstawie tej właśnie książki, to mógłby być udany – dodaje aktorka.

Na pewno do dziś, choć od śmierci Przybylskiej minęło już wiele czasu, jej najbliższym trudno opowiadać o relacji z aktorką. Nic więc dziwnego, że Bujakiewicz milczała przez ten cały czas. Niedawno w mediach pojawiła się również informacja, że aktorka przed śmiercią przyjaciółki obiecała jej jedną ważną rzecz, że będzie blisko jej dzieci. To również świadczy o wyjątkowej relacji obu pań. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów