Przez wypowiadanie tych dwóch stwierdzeń odnosimy w życiu mniej sukcesów

Anna Respondek 06.11.2017
Jak odnieść sukces
Fotografia: Pexels

Okazuje się, że to nie takie trudne. 

Według wielu ekspertów pozytywne myślenie sprawia, że ludzie są bardziej zadowoleni ze swojego życia, lepiej radzą sobie z przeciwnościami losu i przyciągają jedynie pozytywne emocje, które korzystnie wpływają na ich stan psychofizyczny. 

Jak tłumaczy profesor Bernard Roth z Uniwersytetu w Stanfordzie podstawowym błędem, który ludzie popełniają, jest powtarzanie ciągle dwóch stwierdzeń, które sprawiają, że życie nie jest usłane samymi "różami". Jest jednak dla nas nadzieja, ponieważ, według Rotha, wystarczy zmienić dobór słów i zastosować "myślenie projektowe", czyli takie, które pomoże nam znaleźć rozwiązanie problemu.  

giphy-downsized

"Muszę" a "chcę"

Jednym z najbardziej destrukcyjnych stwierdzeniem jest powiedzenie "muszę to zrobić". Istnieją oczywiście pewne nieprzyjemne obowiązki, które nie ominą żadnego z nas, jednak Roth uważa, że wystarczy pomyśleć o nich "chcę to zrobić", aby zupełnie zmienić swoje podejście i sprawić, że nawet najtrudniejsze zadanie stanie się przyjemnością i przyniesie wiele korzyści. 

"Ale" a "i"

To kolejne stwierdzenia, a może nawet bardziej słowo, którego według naukowca nadużywamy. Jeśli myślimy o jakimś zadaniu, które musimy wykonać i zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest najłatwiejsze, "ale" pogłębia nasze wątpliwości i niechęć, natomiast "i" sugeruje możliwość jakiegoś wyjścia i znalezienia rozwiązania. 

Często używacie tych stwierdzeń? 

giphy (58)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów