Przez tę bluzkę zawiesili ją w prawach ucznia i grozili aresztowaniem. Nastolatka tłumaczy

Redakcja 12.06.2017
Summer
Fotografia: www.youtube.com

Zielona, lekko odsłaniająca ramiona bluzka, wywołała ogromne poruszenie wśród kadry nauczycielskiej jednej z amerykańskich szkół. 

W jednym z liceum w Harrisburg w Stanach Zjednoczonych zawiesili w prawach ucznia nastolatkę, która założyła do szkoły bluzkę lekko odsłaniającą ramiona. Dyrektorka miała stwierdzić, że strój jest nieodpowiedni i łamie zasady szkolnego dress code'u. 

Summer, bo tak ma na imię główna bohaterka, ten dzień zapamięta chyba do końca życia. Jej zwiewna, zielona bluzka z niewielkim dekoltem, lekko odsłaniająca ramiona tak oburzyła dyrektorkę, że ta postanowiła ukarać "niesforną" uczennice. 

Dyrektorka podeszła do niej na stołówce i zapytała, czy ma marynarkę. Ponieważ Summer nie miała tego dnia okrycia wierzchniego, odpowiedziała, że nie. Stwierdziła również: "myślę, że moja koszula jest w porządku".

Przyjaciel nastolatki chcąc załagodzić sytuację zaoferował jej swoją kurtkę, którą założyła. W rozmowie z Wcnc.com przyznała jednak, że dyrektorka wciąż była nieugięta i postawiła ultimatum: albo się przebierze, albo...zostanie aresztowana. 

Summer została zawieszona w prawach ucznia
Fotografia: www.youtube.com

Summer została zawieszona w prawach ucznia

Zbyt wyzywająca?

Gdy Summer odmówiła, dyrektorka zawiesiła ją w prawach ucznia na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego. To oznacza, że uczennica nie będzie mogła podejść do końcowych egzaminów. Summer nie składa jednak broni, a wprost przeciwnie. Zamierza odwołać się od decyzji dyrektorki. 

To smutne, bo przez cztery lata ciężko pracowałam, żeby móc odebrać świadectwo ukończenia szkoły. Do szkół chodzą dilerzy narkotyków, są przestępstwa na tle seksualnym i ci uczniowie dostaną dyplom, a ja ze średnią 4,4 z powodu nagich ramion zostanę tego pozbawiona - powiedziała Summer w rozmowie z Wcnc.com. 

Co na to szkoła? Jej rzecznik stwierdził, że zasady panujące w placówce zostały szczegółowo określone i zabraniają uczniom noszenia strojów odsłaniających ramiona. 

Bluzki damskie - jaki kolor wybrać?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów