Przez 66 lat nie obcinał paznokci. Zobacz, jak teraz wyglądają

Martyna Wojciechowska 02.08.2018
Shridhar Chillal
Fotografia: Instagram.com/seniorsnews

Osiągnęły długość 909 centymetrów!

Shridhar Chillal niczym nie różniłby się od innych staruszków, gdyby nie jeden szczegół. Mężczyzna osiągnął światową sławę dzięki swoim długim paznokciom. Ich widok jednych wprawia w obrzydzenie, innych bawi do łez. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć!

Zobacz także: Reese Witherspoon i Pink musiały odpowiedzieć na bardzo kłopotliwe pytanie u Ellen

Shridhar Chillal - mężczyzna z najdłuższymi paznokciami świata

Shridhar Chillal w czasach młodości miał plan, aby zostać posiadaczem najdłuższych paznokci świata. Przestał je obcinać w 1952 roku, kiedy miał zaledwie 14 lat. W końcu jego paznokcie u lewej dłoni osiągnęły rekordową długość - 909 cm.

Po 66 latach ich zapuszczania mężczyzna postanowił się nimi pochwalić. W mediach natychmiast zrobiło się o nim głośno.

82-latek musiał się całkowicie poświęcić, aby pobić rekord. Musiał rezygnować z wielu czynności, które mogłyby doprowadzić do zniszczenia płytek. O szczegółach opowiedział w jednym z wywiadów:

Nie mogłem się za bardzo ruszać, w nocy co jakieś pół godziny budziłem się i przekładałem rękę na drugą stronę łóżka - wyznał Shridhar Chillal w rozmowie z portalem The Guardian.

Okazuje się, że zapuszczanie paznokci miało fatalny wpływ na jego zdrowie. Przez to, że stawały się coraz dłuższe i cięższe, doszło do uszkodzenia nerwów w lewej ręce. Ponadto mężczyzna stracił słuch w lewym uchu.

Po 66 latach Shridhar Chillal zdecydował się w końcu obciąć swoje paznokcie. Poniżej prezentujemy zdjęcia i nagranie z jego udziałem.

Zobacz także: Julia Roberts została najpiękniejszą kobietą na świecie. Reakcja jej dzieci? Urocza

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów