Przez 2 tygodnie nie myła włosów. Eksperyment szczegółowo relacjonowała w mediach. Efekty są zaskakujące

Redakcja 24.07.2017
Lucie Fink
Fotografia: www.youtube.com/Renifery29

Choć początki nie były łatwe, udało jej się wytrzymać 14 dni bez mycia włosów. 

Fryzjerzy od lat przestrzegają przed zbyt częstym myciem włosów. Zalecają, aby robić to co 2 - 3 dni. Ci, którzy nie mają problemu z ich przetłuszczaniem się, mogą pozwolić sobie na nieco więcej. W ich przypadku mycie raz w tygodniu powinno wystarczyć, aby cieszyć się ładnymi i zdrowymi włosami. A co, jeśli zdecydujemy się na dłuższy czas rozstać z szamponem, odżywką i oczywiście, wodą? Cóż, efekty mogą być naprawdę zaskakujące. 

Wyzwanie podjęła redaktorka portalu Refinery29.om Lucie Fink, która przeprowadziła ciekawy eksperyment, polegający na niemyciu włosów przez 2 tygodnie. W ten sposób chciała sprawdzić, kto ma rację. Czy ci, którzy twierdzą, że tylko niemycie ich sprawi, że będą piękne i zdrowe, czy ci, którzy mówią, że włosy należy myć każdego dnia, bo tylko dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zdrową skórą głowy. 

Fink do swojego eksperymentu podeszła bardzo poważnie. Zaangażowała rodzinę, kolegów z pracy, a nawet ekspertów, którzy ocenili w jakiej kondycji jest jej skóra głowy. Dwa pierwsze dni przebiegły bez większych niespodzianek. Włosy, choć straciły na puszystości, wciąż prezentowały się całkiem dobrze. Trzeciego dnia kobieta zauważyła, że są tłuste, a skóra głowy zaczyna naprawdę swędzieć. 

Czwartego dnia eksperymentu wcale nie było lepiej. Doszło do tego kiepskie samopoczucie spowodowane nieidealną fryzurą. Po upływie 8 dni, jej włosy nie pachniały już dobrze, na co zwracali uwagę znajomi. 11 dnia na głowie pojawił się łupież.

Pod koniec drugiego tygodnia doszłam już do takiego momentu, że co chwila zmieniałam poszewki na poduszki i zużyłam kilka puszek suchego szamponu - przyznała Lucie Fink, a jej wypowiedź przytacza Refinery29.com. 

Czas na eksperyment? 

Redaktorka prowadząc eksperyment zadała kolegom pytania, jak często myją włosy. Odpowiedzi były bardzo różne. Jedna z kobiet przyznała, że myje włosy co 1,5 tygodnia, a mimo to wciąż wyglądają naprawdę dobrze. Inni przyznali, że co zabiegom pielęgnacyjnym poddają je co 3 - 5 dni. Wniosek? Dość oczywisty. Wszystko zależy od skóry głowy i typu włosów. 

Jak przyznała Lucie Fink, warto zacisnąć zęby i zrezygnować na dłuższy czas z ich mycia. Tylko wtedy dobrze je poznamy i zobaczymy, jak one i nasza skóra, reagują na zmiany.  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów