Przestała dawać cukier swojej córce. Efekty były widoczne już drugiego dnia!

Martyna Wojciechowska 04.05.2018
Anna Larsson
Fotografia: Facebook.com/anna.larsson

Tego się nie spodziewała.

Pewna Szwedka postanowiła przeprowadzić eksperyment. Wyeliminowała cukier z diety swojej córki, aby zobaczyć, jak ta zmiana wpłynie na zachowanie dziecka. Efekt przerósł jej najśmielsze oczekiwania.

Zobacz także: To się stanie z naszym mózgiem, kiedy wyeliminujemy z diety cukier

Dlaczego dzieci powinny ograniczyć spożywanie słodyczy?

Ostatnio coraz więcej mówi się na temat szkodliwości cukru w naszej codziennej diecie. Ma on negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i zachowanie.

Z badań wynika, że dzieci regularnie przyjmujące duże ilości cukru częściej cierpią na otyłość i są znacznie bardziej agresywne w porównaniu do dzieci, które nie jedzą słodyczy. 

Córka Anny Larsson wcześniej jadła słodycze praktycznie codziennie. Nie znosiła warzyw i innych zdrowych produktów. Zawsze, gdy mama dawała jej pełnowartościowy posiłek, dziewczynka odsuwała go od siebie i prosiła o ciastka. Ponadto była nieznośna - często złościła się bez powodu.

W końcu kobieta nie wytrzymała i postanowiła zmienić nawyki żywieniowe swojego dziecka. Już dwa dni po odstawieniu cukru zobaczyła poprawę w zachowaniu córki.

Natychmiastową zmianą było to, że nasza córka zaczęła jeść ziemniaki, które dotąd odrzucała. Jadła z większym apetytem. Widać, że jedzenie zaczęło jej smakować. Już się nie złości, przesypia noce, łatwiej zasypia, nie prosi o słodycze. W zamian za to, prosi o warzywa! 2 dni bez cukru, a mamy kompletnie nowe dziecko! - napisała Anna w poście na Facebooku.

Co sądzicie o pomyśle Anny?

Zobacz także: Ten produkt spożywany w nadmiarze ma niekorzystny wpływ na ludzką pamięć. Badania nie pozostawiają wątpliwości

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów