"Przekrój" wrócił jako kwartalnik. Ten prosty quiz poprowadzi was przez historię kultowego tytułu

Redakcja 16.12.2016
Okładka kwartalnika "Przekrój"
Fotografia: Kwartalnik "Przekrój"/Facebook.com

Te fakty z historii najsłynniejszego polskiego tygodnika wypada znać.

19 grudnia 2016 roku w sprzedaży pojawi się długo wyczekiwany "Przekrój". Jednak jego forma różni się od tej, którą znaliśmy. Kwartalnik "Przekrój" stylem będzie nawiązywał do swojej tradycji, jednak nie będzie pojawiał się co tydzień, a co trzy miesiące.

Magazyn porusza tematy społeczno - kulturalne, i jak czytamy na Facebooku - skierowany jest do czytelników ambitnych, ciekawych świata, szukających inspiracji oraz relaksu. W nowym "Przekroju" ważną rolę ma odgrywać rozrywka, ale nie zabraknie tekstów o tematyce naukowej i z obszaru kultury fizycznej.

"Przekrój" w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy będzie bawił, analizował i przede wszystkim - żartował. Aspekt satyry i groteski od samego początku, czyli od 1945 roku był niezwykle ważny. Między innymi o przekrojowy humor pytamy w naszym quizie. Pytamy także o twórców, którzy rozsławili pismo, a pismo rozsławiło ich.

Rozwiąż quiz

"Przekrój" wraca. Sprawdź, jak dobrze znasz jego historię

1. W czasach PRL "Przekrój" był popularny również za granicą. Znane są przypadki sąsiadów zza wschodniej granicy, którzy uczyli się polskiego, aby móc czytać tygodnik.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów