Przekroiła popularną zabawkę dla dzieci. To, co znalazła w środku, nie jest zabawne

Mateusz Patyk 17.01.2017
Żyrafa Sophie
Fotografia: Facebook.com/couponmamauk

Rodzice byli zszokowani po tym, jak przekroili kauczukowy gryzak i zobaczyli, co powoduje brzydki zapach wydobywający się z wnętrza.

Zdjęcie przedstawiające przekrój zabawki o nazwie Żyrafa Sophie wywołało lawinę komentarzy w serwisie Amazon. Jak informuje strona GoodHouseKeeping.com, była to część negatywnej recenzji jednego z najlepiej sprzedających się gryzaków dla dzieci na świecie. Zaufanie mam zostało nadszarpnięte po tym, jak zobaczyły zawartość kultowego gumowego zwierzątka.

Autorką recenzji i zdjęcia jest Dana Chianese, dentystka i pediatra z New Jersey. Zaniepokoił ją wydobywający się z otworu "piszczałki" zapach stęchlizny. Jedynym sposobem, żeby zweryfikować, co jest przyczyną niemiłej woni w używanej przez niemowlęta zabawki, było jej przekrojenie na pół. Kobieta nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła w środku (jak do tej pory myślała) niegroźnego gryzaka.

Nadal krwawi mi serce na myśl o tym, że przez miesiące pozwalałam własnym dzieciom żuć te zapleśniałe zabawki. Nigdy więcej nie kupię żadnych gryzaków z dziurką ani nie polecę ich moim pacjentom - zadeklarowała Chianese w rozmowie ze stroną GoodHouseKeeping.com.

Żyrafa Sophie
Fotografia: Amazon.com/Stephanie Oprea

Siła złego na jednego

Dentystka z New Jersey nie była jedyną osobą, którą zaskoczył "brudny sekret" żyrafy wykonanej z naturalnego kauczuku. Na fali oburzenia wypłynęło o wiele więcej niezadowolonych. Kolejna użytkowniczka Amazona o nicku Stephanie Opera wykonała podobny eksperyment. Jego efektem było poznanie niechcianej prawdy. Wewnętrzne ścianki gryzaka były aż czarne od nalotu.

Strzeżcie się!! Jeżeli macie śliniące się dziecko, wilgoć może dostać się do środka i powstanie pleśń! Naszą (żyrafę) mieliśmy przez dwa lata i całe wnętrze było pokryte czarnym grzybem! - napisała w komentarzu na stronie Amazon.com niezadowolona klientka.

Na zarzuty o mimowolne powstawanie pleśni w kauczukowych żyrafach odpowiedziała w oświadczeniu rzeczniczka producenta, Laurie Schraen.

Po pierwsze, warto wiedzieć, że Sophie la Girafe (Żyrafa Sophie) wykonana jest ze 100% naturalnej gumy, więc instrukcje dotyczące czyszczenia muszą być uważnie przestrzegane. (...) Rekomendujemy czyszczenie powierzchni żyrafy wilgotną ściereczką. Nie należy jej zanurzać ani spłukiwać, w celu niedopuszczenia dostania się do środka wody, ponieważ (zabawka) może ulec uszkodzeniu. (...) Bezpieczeństwo dzieci i zadowolenie rodziców jest naszym głównym priorytetem. Przez ostatnie 55 lat zawsze staraliśmy się przewyższać normy ochronne, a wszystkie nasze produkty spełniają najbardziej rygorystyczne światowe standardy - można przeczytać w odniesieniu się do sytuacji Laurie Schraen na stronie GoodHouseKeeping.com.

Żyrafa Sophie pleśń
Fotografia: Facebook.com/gemmalouise.whyte

Gryzak legenda

Żyrafa Sophie to prawdziwy fenomen wśród zabawek dla niemowląt i ząbkujących dzieci. Używają jej celebryci wychowujący swoje pociechy, a angielski serwis internetowy Mumsnet.com przyznał jej nagrodę w kategorii Najlepszy Prezent dla Noworodka. Jej powstanie datuje się na 25 maja 1961 roku we Francji i od tamtej pory zabawka wygląda bez zmian. W kraju nad Sekwaną w 2010 roku tych popularnych żyraf sprzedano więcej, niż wynosiła liczba urodzeń.

Sophie jest rozpoznawalna również za oceanem. W Stanach Zjednoczonych w kategorii produktów dla dzieci jest najlepiej sprzedającą się zabawką według statystyk serwisu Amazon.com. Ten marketingowy sukces jest spowodowany głównie zaufaniem do marki Vulli - producenta, którego siedziba znajduje się we francuskich Alpach, ale też ekologicznymi materiałami, z jakich wykonano kauczukowe zwierzątko.

Żyrafa Sophie
Fotografia: Amazon.com/Vulli
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów