Przedstawiciele tych zawodów mają największe powodzenie u płci przeciwnej. Są niespodzianki

Natalia Dziedzianowicz 07.06.2017
Przedstawiciele tych zawodów mają największe powodzenie u płci przeciwnej. Są niespodzianki
Fotografia: pixabay.com

Szalenie popularna aplikacja do randek Tinder przeprowadziła w zeszłym roku w USA badania dotyczące najczęściej wybieranych osób z racji uprawianego zawodu. Okazało się, że panie najczęściej wybierały pilotów, natomiast mężczyźni - rehabilitantki. 

Teraz badania poszerzono globalnie i wygląda na to, że gusta ludzi mimo różnic geograficznych niewiele się różnią. Najczęściej wybierani na towarzysza przygody są pracownicy linii lotniczych, i są to głównie mężczyźni.

W Australii, Francji i Niemczech to kapitanowie pokładu płci męskiej najczęściej otrzymują ruch kciukiem w prawo, podczas gdy w Hiszpanii i Australii pracownice z załogi pokładowej uplasowały się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Męscy piloci i/lub pracownicy załogi pokładowej również znaleźli się na szczycie rankingu w UK, Chile, Japonii, Korei, Meksyku i Kolumbii. 

Piloci to najpopularniejszy zawód na Tinderze
Fotografia: Pixabay.com

Dlaczego piloci mają największe branie?

Popularność pilotów w aplikacji można wyjaśnić znanym powiedzeniem "za mundurem panny w sznurem". Najpewniej jest też z tym związany prestiż zawodu i zarobki, na jakie można liczyć (i jakich oczekuje potencjalna kandydatka na dziewczynę"). Portal Highsnobiety, który przywołuje wyniki analizy Tindera zauważa, że wyjaśnienie może być jednak dużo prostsze.   

Przeprowadzający badanie bardziej skłaniają się do wniosku, iż ciągłe podróże powodują, że takie osoby najczęściej "wyskakują" użytkownikom przeszukującym aplikację - tłumaczy portal.

Rozważacie już zmianę zawodu? ;-)

giphy (1)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów