Prokurator podjął decyzję w sprawie Spaceya! Aktor był oskarżony o molestowanie 18-latka

Kevin Spacey w szarym garniturze i okularach na sali sądowej
Fotografia: AP/Associated Press/East News

Kevin Spacey był oskarżony o molestowanie 18-latka. W styczniu nie przyznał się do winy. Teraz prokurator podjął decyzję w tej sprawie. 

Kevin Spacey zniknął z kina po tym, gdy został oskarżony o molestowanie seksualne. Wobec aktora postawiono aż 6 zarzutów z tym związanych. W styczniu rozpoczął się proces przeciwko gwiazdorowi o molestowanie seksualne 18-latka. Spacey nie przyznał się wówczas do stawianych mu zarzutów, a obrońca aktora wniósł wniosek o zabezpieczenie danych z telefonu chłopaka z tamtego okresu. Teraz prokurator podjął decyzję w tej sprawie. Co dalej ze Spaceyem?

Zobacz także: Kevin Spacey stanął przed sądem. Nie przyznał się do molestowania 18-latka

Prokurator podjął decyzję ws. Spaceya

Do incydentu, którego dotyczyła rozprawa, miało dojść w lipcu 2016 roku na wyspie Nantucket w stanie Massachusetts. Spacey miał dopuścić się molestowania 18-latka. Chłopak zeznał, że aktor upił go, a następnie seksualnie napastował w jednym z plażowych barów. Matka 18-latka powiedziała natomiast, że Spacey rozpiął mu rozporek, a następnie dotykał w miejscach intymnych. Później jej syn miał uciec z baru, gdy aktor skorzystał z toalety. 

Kevin Spacey stanowczo zaprzeczył słowom 18-latka i jego mamy. Adwokat aktora, Alan Jackson, wniósł wniosek o zabezpieczenie danych z telefonu komórkowego ofiary z sześciu miesięcy po zdarzeniu. Argumentował to tym, że dane te mają oczyścić jego klienta z zarzutów.

18-latek stwierdził jednak, że zgubił telefon. Obrona poinformowała natomiast, że w wiadomościach, które przesyłał wówczas 18-letni chłopak do swojej dziewczyny, wspomniał o spotkaniu z aktorem, jednak nie napisał nic na temat nieodpowiedniego zachowania Spaceya. 

Ostatecznie prokurator stanu Massachusetts wycofał oskarżenie kryminalne skierowane przeciwko Kevinowi Spaceyowi. Według oficjalnych doniesień podjął tę decyzję w związku z wycofaniem pozwu przez domniemaną ofiarę. 

Zobacz także: Przez lata grali razem w serialu. Robin Wright po raz pierwszy od wybuchu skandalu o współpracy ze Spaceyem

Kevin Spacey przez lata był gwiazdą serialu "House of Cards". Jakie jeszcze produkcje telewizyjne są warte polecenia?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów