Znany projektant mody Łukasz J. zatrzymany. Menadżerka komentuje

Maria Karolewska 08.10.2019
Menadżerka komentuje zatrzymanie projektanta gwiazd Łukasza J.
Fotografia: Stanislaw Kowalczuk/East News

We wtorek media obiegła zaskakująca informacja. Jak podał rano portal TVP Info, polski projektant gwiazd Łukasz J. został zatrzymany ws. oszustw podatkowych i prania pieniędzy.

We wtorek rano portal TVP Info podał informację o aresztowaniu popularnego projektanta gwiazd Łukasza J. Autor artykułu podkreślił, że zatrzymany mężczyzna projektuje ubrania, które noszą najbardziej popularne polskie celebrytki. Projektant był ponoć również uczestnikiem reality show w "prywatnej stacji telewizyjnej".

Projektant Łukasz J. aresztowany za pranie brudnych pieniędzy

Dziennikarze "Pudelka" skontaktowali się z Łukaszem J., który pasuje do zamieszczonego wyżej opisu. Okazuje się, że projektant był zaskoczony informacją o zatrzymaniu. Podkreślił, że to nie on jest aresztowanym Łukaszem J.

To nie ja! Ja jem śniadanie - wyjawił "Pudelkowi" projektant.

Menadżerka gwiazdora postanowiła oficjalnie skomentować doniesienia TVP Info. W rozmowie z "Wirtualną Polską" stwierdziła, że podana informacja to "fake news".

Próbujemy dociec, skąd TVP Info miało taką krzywdzącą i kompletnie nieprawdziwą informację. Łukasz siedzi w domu i je śniadanie, jutro leci do Barcelony.

Jakiś czas później menadżerka Łukasza J. wydała dodatkowe, oficjalne oświadczenie w sprawie. Przyznaje w rozmowie z "Plejadą", że projektant złożył zeznania, ale nie został zatrzymany.

Łukasz Jemioł został poproszony o złożenie wyjaśnień w sprawie zlecenia reklamy jednej z firm internetowych kilka lat temu. Złożył stosowne wyjaśnienia, przedłożył dokumentację i został zwolniony. Z uwagi na pouczenie o prowadzonym śledztwie pozostałe informacje zostały objęte tajemnicą ustawowo chronioną. Łukasz Jemioł był incydentalnie klientem firmy zamieszanej, jak się obecnie okazało, w jakieś nieprawidłowości - możemy przeczytać w "Plejadzie".

Z dziennikarzami "Plejady" rozmawiał również rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Twierdzi, że "Łukasz J. został zatrzymany" i mówi o dodatkowych środkach zapobiegawczych.

Zatrzymana została osoba, która się nazywa Łukasz J. i prowadzi działalność gospodarczą (...) Zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 40 tys. złotych, zakazu opuszczania kraju i zakazu kontaktowania się z innymi podejrzanymi - podkreśla Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy czy oszustw podatkowych.

Zobacz także: Anna Maria Wesołowska o operacji mózgu. "Moja twarz jest lekko sparaliżowana"

Jak dobrze znasz polskie gwiazdy? Sprawdź, ile wiesz o Julii Wieniawie!

Rozwiąż quiz

Sprawdź, ile wiesz o Julii Wieniawie. Quiz dla prawdziwych fanów aktorki

1. Pełne imię i nazwisko Julii Wieniawy to:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów