Projektant gwiazd Łukasz J. przyznał się do wyłudzenia 60 tys. zł podatku VAT

Maria Karolewska 18.11.2019
Łukasz J. przyznał się do wyłudzenia 60 tys. złotych podatku.
Fotografia: Kamil Piklikiewicz/East News

Znany projektant mody Łukasz J. przyznał się do wyłudzenia nawet 60 tys. złotych podatku VAT. Został zatrzymany kilka tygodni temu w obławie na gang oszustów podatkowych.

Projektant gwiazd przyznał się do winy. 8 października Łukasz J. został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP i KAS. Złożył wtedy wyjaśnienia w sprawie wyłudzenia podatku VAT, jednak jego menadżerka podkreśliła, że nie został zatrzymany. Teraz Prokuratura Regionalna w Szczecinie podała całkiem nowe informacje.

Łukasz J. przyznał się do wyłudzenia 60 tys. złotych podatku VAT

Miesiąc temu menadżerka Łukasza J. Iga Chojnicka wydała w rozmowie z "Plejadą" oficjalne oświadczenie.

Łukasz J. został poproszony o złożenie wyjaśnień w sprawie zlecenia reklamy jednej z firm internetowych kilka lat temu. Złożył stosowne wyjaśnienia, przedłożył dokumentację i został zwolniony. Z uwagi na pouczenie o prowadzonym śledztwie pozostałe informacje zostały objęte tajemnicą ustawowo chronioną. Łukasz J. był incydentalnie klientem firmy zamieszanej, jak się obecnie okazało, w jakieś nieprawidłowości.

Teraz Prokuratura Regionalna w Szczecinie podjęła decyzję o ujawnieniu szczegółów sprawy. Okazuje się, że projektant mody przyznał się do winy.

Prokurator, który prowadzi to postępowanie wskazał, że chodzi o wyłudzenie podatku VAT. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, których treści nie ujawniamy - przyznał w rozmowie z portalem tvp.info prok. Lorenc, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

W rozmowie z "Pudelkiem" prokurator Lorenc zdradził, że za wyłudzenie podatku Łukaszowi J. grozi kara finansowa (72 stawki dzienne). Dodatkowo za poświadczenie nieprawdy może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Syn królowej Elżbiety zamieszany w aferę pedofilską. Książę po raz pierwszy zabrał głos

Którą ikoną mody jesteś? Odpowiedz na kilka pytań i sprawdź!

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

1. Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów