5 kobiet, 5 różnych historii, jedno przesłanie. "Project WomanKIND" to inicjatywa wspierająca w walce z niedoskonałościami

Katarzyna Leszczyńska 05.03.2018
Project WomanKIND
Fotografia: YouTube/Project WomanKIND

Pięć kobiet, pięć różnych historii. Każda z nich bardzo przejmująca. Kampania „Project WomanKIND” robi furorę na YouTubie.

Pięć kobiet, pięć różnych historii. Każda z nich bardzo przejmująca. Kampania „Project WomanKIND” robi furorę na YouTubie. Założona została przez Jessicę Vander Leahy, modelkę, która straciła w dzieciństwie palec wskazujący. Teraz zachęca inne kobiety do pokazywania swoich niedoskonałości i opowiadania przejmujących historii, które doświadczyły.

Zobacz także: Wyszły na ulicę w skąpej bieliźnie. Modelki plus size udowodniły, że piękno nie ma rozmiaru

„Project WomanKIND” zachęca wszystkich, którzy mają blizny lub inne niedoskonałości do tego, żeby pokazywać swoją wyjątkowość. W ramach projektu powstała akcja #ShowMeYourScars, w której ludzie dzielą się swoimi bliznami i pokazują, że również z drobnymi uchybieniami ciała można być pięknym. Wszystko w celu przełamania słabości i sprawienia, że ludzie przestaną wstydzić się swoich niedoskonałości.

Choć łatwo jest ukryć mój brakujący palec, jest to trochę smutne, że jako modelka nie mogę pokazywać całej siebie. To rodzaj odrzucenia prawdziwej mnie. (…) Media społecznościowe pozwalają nam tworzyć własne treści i wiele kobiet jest docenianych za to, że stały się rzeczywiste, z bliznami, rozstępami, cellulitem – powiedziała Jessica Leahy w rozmowie z DailyMail.co.uk.

W projekcie oprócz Jessici wzięły udział również inne kobiety, które nie wstydzą się swoich niedoskonałości i nie boją opowiadać swoich historii. Bec Craven opowiedziała o swojej bliźnie, która pozostała jej po przeszczepie serca. Surferka, Phoebe East, wspomniała o wypadku, w którym płetwa przecięła jej oko. Są również kobiety, które dzielą się opowieściami po przeżytym raku piersi.

Nigdy nie ukrywam mojej blizny. Kiedy widzę ją w lustrze, traktuję ją jak bliznę bojową. To moja historia – opowiada Bec Craven na YouTubie.

To wyjątkowy projekt, który ma pomóc zwykłym kobietom w walce z niedoskonałościami. Jest niezwykły zarówno dla pań, które wzięły w nim udział, jak i wszystkich widzów, którzy są przejęci ich historiami. Zobaczcie sami.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów