Pogoda na Wielkanoc i majówkę. Sprawdź, czy będzie ciepło!

Magdalena Barszczak 29.03.2019
pogoda na Wielkanoc i majówkę
Fotografia: Shutterstock

Synoptycy opracowali wstępne prognozy na koniec kwietnia i początek maja.

W kalendarzu już zawitała wiosna, w powietrzu niekoniecznie. Jednak wkrótce to wszystko się zmieni. Synoptycy zapowiadają cieplejszy niż zwykle początek kwietnia. Meteorolodzy opublikowali też pierwsze prognozy pogody na Wielkanoc i majówkę.

Zobacz także: Mammatus nad Polską. Niezwykły widok na niebie

W tym roku Wielkanoc wypada 21 kwietnia, więc stosunkowo późno. Niektórzy będą chcieli połączyć wolne z majówkowymi wyprawami. Czy przewidywania synoptyków są optymistyczne i wycieczkowicze będą mogli nacieszyć się słońcem podczas krótkiego urlopu? Sprawdźmy.

Do Polski napływają cieplejsze masy powietrza. Według serwisu IMGW-PIB już w sobotę czeka nas sprzyjająca spacerom słoneczna aura. Temperatura będzie oscylować między 12 stopniami na południowym wschodzie a 17 st. na zachodzie kraju. W niedzielę i przez kolejne dni będzie trochę chłodniej, możemy się też spodziewać deszczu, jednak będzie to przejściowa sytuacja.

Pogoda na Wielkanoc i majówkę

Jak wygląda pogoda na koniec kwietnia i początek maja? Według synoptyków w kwietniu nie powinniśmy narzekać na chłód. Amerykanie prognozują, że temperatura będzie wyższa o 1-2 st. Celsjusza niż średnia z kilku ostatnich lat.

Portal Accu Weather opracował pierwszą prognozę długoterminową. Meteorolodzy zapowiadają, że w świąteczny weekend mogą nam się przydać parasole, jednak aura będzie przyjemna. Słupki rtęci pokażą od 9 do 17 st. Celsjusza.

Jaka czeka nas pogoda na majówkę? Zdaniem ekspertów śnieg nam nie grozi, jednak w południowo-wschodniej części Polski przewidywane są zachmurzenia i opady deszczu. Średnia temperatura natomiast to 14-16 st. Celsjusza. Autorzy prognozy podkreślają jednak, że to wstępne przewidywania, które mogą się jeszcze zmienić.

Zobacz także: Majówka za granicą – jak zorganizować wyjazd na weekend majowy?

Młodzi ludzie siedzą w namiocie.
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i dowiedz się, jak powinieneś spędzić majówkę

Młodzi ludzie siedzą w namiocie.

1. Gdzie chciałbyś się teraz znaleźć?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów