Prezydent Brazylii oskarża Leonardo DiCaprio: "Daje pieniądze na to, żeby podpalać Amazonię"

Leonardo DiCaprio odpowiada na oskarżenia.
Fotografia: Rex Features/East News

Leonardo DiCaprio od wielu lat działa aktywnie na rzecz ochrony środowiska. Prezydent Brazylii oskarżył go jednak o fundowanie "podpalania Amazonii".

Leonardo DiCaprio znany jest od lat nie tylko jako doświadczony aktor, ale również aktywista na rzecz ochrony środowiska. Niemal cały czas w wywiadach oraz na swoich mediach społecznościowych podnosi temat kryzysu klimatycznego i apeluje do rządów o szybkie działanie w tej sprawie. Komentuje wiele bieżących wydarzeń, takich jak m.in. tegoroczne pożary lasów równikowych Amazonii. Teraz jednak sam został oskarżony o działanie na szkodę klimatu.

Prezydent Brazylii oskarża Leonardo DiCaprio

Polityk sam oskarżany był przez media o działania, które miały sprzyjać pożarom w Amazonii. Teraz postanowił odbić piłeczkę i uderzył prosto w amerykańskiego aktora.

Ten Leonardo DiCaprio to fajny gość, prawda? Daje pieniądze na spalanie Amazonii - zadeklarował w piątek prezydent Jair Bolsonaro na spotkaniu ze swoimi zwolennikami.

Odtwórca głównych ról w "Titanicu" i "Zjawie" nie mógł pominąć tej wypowiedzi milczeniem. Wydał oficjalne oświadczenie, w którym obala tezy brazylijskiego polityka. Stwierdził również, że wspiera finansowo przede wszystkim ludność Brazylii.

W obliczu kryzysu w Amazonii wspieram Brazylijczyków pracujących, aby ratować swoje dziedzictwo naturalne i kulturowe. Stanowią oni wspaniały i poruszający przykład poświęcenia i pasji, potrzebnych do ocalenia środowiska. Przyszłość tego niezastąpionego ekosystemu jest zagrożona i z dumą wspieram grupy, które starają się go ochronić - napisał w oświadczeniu.

W minionych miesiącach Leonardo DiCaprio przekazał ponad 5 mln dolarów na walkę w pożarami pustoszącymi Amazonię.

Zobacz także: Leonardo DiCaprio przeznaczy miliony na walkę o Amazonię. Chce ratować "płuca Ziemi"

Którą ikoną mody jesteś? Odpowiedz na kilka pytań i sprawdź wynik!

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

1. Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów