Premier zdradził, kiedy Polacy prawdopodobnie będą mogli wrócić do normalnego życia. Nie wygląda to dobrze

Zuzanna Morska 25.03.2020
Premier i minister zdrowia
Fotografia: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych premier RP Mateusz Morawiecki ujawnił, kiedy Polacy ewentualnie będą mogli wrócić do normalnego życia. To nie są dobre wiadomości...

Koronawirus rozprzestrzeniania się po świecie w zastraszającym tempie. W Polsce liczba zarażonych osób przekroczyła 900 osób, z czego 12 zmarło. I nie wygląda na to, aby choroba miała w najbliższych dniach spowolnić.

Władze kraju wprowadzają ograniczenia, które mają na celu zahamowanie przyrostu zarażeń wśród obywateli. Od 25 marca obowiązuje m.in. zakaz wychodzenia z domu - chyba że jest to wyjście do pracy, na zakupy, do lekarza bądź z psem.

Wszyscy zadają sobie pytanie, kiedy to wszystko się skończy. Premier Mateusz Morawiecki podczas jednej z ostatnich zdalnych konferencji prasowych ujawnił, kiedy Polacy ewentualnie będą mogli wrócić do normalnego życia. 

Premier zdradził, kiedy Polacy będą mogli wrócić do normalnego życia

Podczas jednej z ostatnich konferencji dziennikarze dopytywali premiera, czy obecna sytuacja ma wpływ na przesunięcie terminu wyborów prezydenckich, które przypadają na 10 maja, a także czy przez epidemię opóźnią się egzaminy - m.in. maturalne.

Nie widzę powodu dzisiaj, żeby egzaminy maturalne czy wybory prezydenckie się nie odbywały. Oczywiście zachowanie dystansu, wszystkie przepisy, które będą obowiązywały, muszą być zachowane - czytamy wypowiedź premiera przytoczoną przez portal Polskiej Agencji Prasowej.

Premier zdradził też, jak rząd widzi powrót Polaków do normalności - kiedy miałoby to nastąpić.

Chcemy, żeby po Świętach Wielkanocnych sytuacja epidemiologiczna była taka, żeby Polacy mogli wrócić do pracy - powiedział Morawiecki.

Trzeba przyznać, że to odległa perspektywa. Uważacie, że do tej pory sytuacja zostanie opanowana?

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów