Prawie 20 tys. osób planuje zamieszkać we Włoszech, ponieważ chcą dostać 8 tys. zł

Redakcja 12.05.2017
Bormida
Fotografia: www.youtube.com

Burmistrz miasta reaguje, bo nie radzi sobie z ilością zgłoszeń i stale dzwoniącym telefonem. 

Miasteczko Bormida na północy Włoch ma poważne problemy. Ludzie uwierzyli, że każdy kto się tam przeprowadzi dostanie 2 tysiące euro. 

Kilka dni temu światowe, ale i polskie media obiegła informacja, że władze włoskiej miejscowości znalazły nietypowy pomysł na zwiększenie populacji. Ci, którzy zdecydowaliby się w niej zamieszkać, mieli otrzymać tani dom lub mieszkanie, a dodatkowo 2 tysiące euro, czyli ponad 8 tysięcy złotych. 

Okazało się jednak, że to zwykły fake. W sieci ukazał się opublikowany we włoskiej gazecie artykuł zawierający błędy, którym zainspirowali się dziennikarze z wielu krajów. Tak oto nieprawdziwa informacja poszła w świat, a ludzie zaczęli interesować się włoską miejscowością. Jak podaje portal Thelocal.it, ponad 17 tysięcy osób było gotowych porzucić swoje dotychczasowe życie i zamieszkać w malowniczym miasteczku. 

Wiadomość została opublikowana z błędem i poszła w świat. Włochy są cudownym krajem, ale podobnie jak inne, mają kryzys gospodarczy. W każdym razie dziękuję za zainteresowanie - powiedział burmistrz Daniele Galliano, a jego wypowiedź przytacza Thelocal.it.

Bormida
Fotografia: Flickr

Bormida 

Doskonała promocja?

Zainteresowanie przerosło jednak burmistrza, który w akcie desperacji zwrócił się do mediów z prośbą o sprostowanie. Ponieważ urzędnicy nie mogą poradzić sobie z ilością zgłoszeń i bez przerwy dzwoniącym telefonem, postanowili wyjaśnić całą sytuację.

Jak podaje Tvn24bis.pl, burmistrz faktycznie podjął kilka inicjatyw, które miały przyciągnąć do miasta ludzi i sprawić, że osiądą w nim na dłużej, ale było to trzy lata temu. Poza tym propozycja była skierowana wyłącznie do Włochów, a nie obywateli innych krajów. Owszem, zaoferowano im także wynajęcie mieszkania, ale już dawno znalazły się rodziny, które skorzystały z propozycji. 

W miasteczku żyje obecnie jedynie 387 osób, a to oznacza, że grozi mu realne wyludnienie. Burmistrz miasta stara się na różne sposoby przyciągnąć do miasta nowych ludzi, ale do tej pory z marnym skutkiem. Teraz być może to się zmieni, bo chyba żadne miasto dawno nie miało tak dobrej reklamy jak Bormida. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów