Prawdziwa gwiazda polskiego Instagrama to Joanna Kuchta. Alfons, SWAG i różowe okulary

Redakcja 06.12.2016
Joanna Kuchta
Fotografia: Joanna Kuchta/Instagram.com

Tak wygląda idolka polskich nastolatków. Nie wiadomo, co robi, ale robi to dobrze.

Nazywa siebie polską księżniczką i nic dziwnego - jest najpopularniejszą Polką na Instagramie. Niektórym może kojarzyć się Kylie Jenner w wersji polskiej, bardziej słodkiej. Choć po dłuższym przyjrzeniu się postom, które zamieszcza na Instagramie, wszelkie wątpliwości znikają.

Zobacz także: Co to znaczy swag?

Joanna Kuchta, najpopularniejsza postać polskich mediów społecznościowych nie jest grzeczną dziewczynką. Obserwuje ją milion osób, ona sama nieco ponad 900. Średnio pod każdym postem ma około 50 tysięcy polubień. To dużo, jak na polskie warunki. Szczególnie, że oficjalny profil uchodzącej do tej pory za najpopularniejszą blogerkę modową młodego pokolenia Maffashion obserwuje zaledwie 894 tysiący osób, a ona ponad 4 tysiące. Julia Kuczyńska promowana jest przez media, a o Joannie pisze się stosunkowo niewiele. 

Międzynarodowy styl

Joanna była bohaterką kilku publikacji, kiedy w 2015 roku wyjechała do Wielkiej Brytanii, aby tam robić karierę w mediach społecznościowych. W opisie na Twitterze zamieściła stwierdzenie - Jestem w połowie dorosła, w połowie jestem dzieckiem. To pasuje do estetyki japońskich nastolatków, których styl można określić jako połączenie mangi i europejskich hipsterów. Czyli globalizacja pełną parą. 

Jej ćwierkanie może wydawać się infantylne, tyle tylko że na dnie każdego wpisu leży cierpienie charakterystyczne dla młodych ludzi świata zachodniego. Czuć samotność i brak pewności siebie. Chcę jednego nuggeta, mam dość tego, że wyglądam jak dziecko, chciałabym, żeby ktoś obrał za mnie pomarańczę - to tylko kilka z wynurzeń, które Kuchta zamieszcza - oczywiście po angielsku.

Nic dziwnego

Fenomen Joanny może być trudny do zrozumienia, jednak jest spójny ze stylistyką światową. Podobne zdjęcia wrzucają najpopularniejsze dziewczyny na całym świecie. Patrząc na Joannę z perspektywy modnych Instagramerek - prawie niczym się nie wyróżnia. Nosi ubrania vintage, lubi czerń i róż, na jej profilu dużo jest odniesień do stylistyki lat 90. Co jakiś czas coś promuje, choć trzeba jej przyznać, że subtelnie. 

Joanna Kuchta może fascynować, bo bezbłędnie odtwarza to, co młodym najbardziej podoba się w USA. Ma w sobie SWAG, ma w sobie słodycz i wyczucie stylu, zawsze wygląda doskonale, nawet jeśli twierdzi, że jest inaczej. Jest zawieszona między wyuzdaną dorosłością, a naiwną dziecinnością. I to widocznie sprzedaje się najlepiej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów