Pracownicy sklepu kosmetycznego przyszli do pracy nago. Powód wyjątkowy

Emilia Klima 02.06.2017
Nadzy pracownicy sklepu Lash
Fotografia: Instagram.com/russellyost

Pracownicy sieci sklepów kosmetycznych Lush chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na pewien ważny problem.  

Sklepy Lush oferują swoim klientom naturalne i przyjazne środowisku kosmetyki. Nic dziwnego, że szefostwo firmy zaangażowało się w akcję mającą zwiększyć świadomość tego, ile szkody środowisku przynosi nadprodukcja plastikowych opakowań. Pomysłodawcy przedsięwzięcia nie bawili się w subtelności - rozgłos akcji zapewnili pracownicy, którzy jeden dzień w sklepie spędzili bez swojego "opakowania" - ubrań.

Od razu uspokajamy - nikt nikogo do striptizu nie zmuszał. Do akcji dołączyli tylko ci pracownicy, którzy mieli na to ochotę. Dodatkowo, cały czas mieli na sobie fartuchy, które noszą na co dzień w pracy. Odzew był wyjątkowo spory. Nagą obsługę mogli spotkać klienci sklepów w kilku amerykańskich miastach, w tym Nowym Jorku. Pracownicy chętnie pokazywali się w swojej naturalnej odsłonie w mediach społecznościowych. 

Nadzy pracownicy sklepu Lush
Fotografia: Instagram.com/julesmauro

Nago w słusznej sprawie 

Fachowcy od ochrony środowiska zwracają uwagę na to, że sprzedawanie wszystkiego w plastikowych opakowaniach, które później są wyrzucane, ma katastrofalny wpływ na oceany. Szacuje się, że 80% odpadów, które zanieczyszczają naturalne akweny, to śmieci wyrzucane przez ludzi. Obecnie w oceanach znajduje się 300 tysięcy ton takich odpadów.

Większość plastikowych opakowań, które zostały wyprodukowane nawet dawno temu, nie rozłożyło się do dziś. To najwyższa pora, by właściciele największych biznesów zaczęli myśleć o sprzedawaniu swoich produktów w bardziej przyjaznych środowisku opakowaniach - uzasadnia szefowa PR-u firmy Lush.

Firma kosmetyczna nie jest gołosłowna - 35% produktów w sklepach sprzedaje się bez opakowania (reszta w opakowaniach przyjaznych środowisku).

Jeśli nagie pupy naszych pracowników skłonią właścicieli biznesów do przemyślenia swojej polityki opakowywania produktów, zgorszenie paru osób było tego warte - dodała rzeczniczka.

Popieracie takie akcje? Przyłączylibyście się? ;-)

Nagi pracownik sklepu Lush
Fotografia: Instagram.com/ryannicholas20
Nadzy pracownicy sklepu Lush
Fotografia: Instagram.com/russellyost
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów