Pracownica Avonu zwolniona po tym, jak zachorowała na raka? Firma tłumaczy

Redakcja 14.06.2017
Screen z Facebooka Patrycji Frejowskiej i strony Avon
Fotografia: www.facebook.com/papryka /

Pocieszający jest fakt, że firma wyciągnęła odpowiednie wnioski i stara się naprawić wyrządzoną szkodę. 

Patrycja Frejowska, była pracownica Avon, kilka dni temu na Facebooku opublikowała post, z którego wynikało, że zatrudniająca ją firma podziękowała jej za współpracę chwilę po tym, gdy oznajmiła, że choruje na raka piersi i musi skorzystać z urlopu zdrowotnego. Oficjalny powód zwolnienia to "niewystarczający poziom multitaskingu". 

Firma zaoszczędziła na wyrzuceniu mnie 30 dni płatnego zwolnienia, potem finansową opiekę nade mną przejąłby przecież ZUS. Osoby odpowiedzialne za optymalizację kosztów, powinny być z siebie dumne. Nie wydali na moją chorobę ani złotówki. Zostałam więc z rakiem, bez pracy i środków do życia – tak pomógł mi Avon, szczycący się zaangażowaniem w walkę z rakiem piersi - napisała na Facebooku Patrycja Frejowska. 

Oficjalne przeprosiny

Historia kobiety przyciągnęła uwagę polskich mediów. Po nagłośnieniu sprawy, poznaliśmy stanowisko firmy Avon. Dyrektor zarządzająca AVON Cosmetics Polska, Barbara Goździkowska, przeprosiła za całą sytuację.

W imieniu swoim, jak i naszej firmy chciałam oficjalnie przeprosić Panią Patrycję. Jak tylko dowiedziałam się o całej sytuacji, osobiście zaangażowałam się w jej rozwiązanie. Wyciągnęliśmy wnioski i zrobimy wszystko, żeby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości (...) - powiedziała Barbara Goździkowska, a jej wypowiedź przytacza Avonkontrarakpiersi.pl. 

Wszystko wskazuje na to, że słowa Goździkowskiej znalazły pokrycie w rzeczywistości. Frejowska na Facebooku poinformowała, że otrzymała propozycję pracy, którą przyjęła. 

Zaproponowano mi stanowisko Pełnomocnika ds. Pomocy Pracownikom Przewlekle Chorym w AVON Polska. Przyjęłam je. Będę mogła pomagać innym osobom w firmie, które mogą potrzebować pomocy w przyszłości. Nikt nie zostanie z problemem sam (...) - napisała Patrycja Frejowska na Facebooku. 

Avon od lat prowadzi akcję Różowa Wstążka. To program, który promuje profilaktykę i działania podnoszące świadomość społeczną w zakresie raka piersi. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów