Pożar w Kalifornii zbiera żniwa! Czy to koniec Hollywood?

Strażak gasi pożar w Kalifornii
Fotografia: FR170512 AP/Associated Press/East News

Pożary w Kalifornii wciąż pochłaniają kolejne żniwa. Zniszczeniu uległy już domy gwiazd. Okazuje się, że płoną też dobytki kultury. W tym popularny plan filmowy.

Od kilku dni trwają pożary w Kalifornii. Piekielny żywioł pochłonął już domy wielu gwiazd. Ewakuowani zostali m.in.: Lady Gaga, Miley Cyrus, Gerald Butler oraz Kim Kardashian. Ogień zbiera coraz większe żniwa. Pożar pochłoną już 53 tys. hektarów. Do tej pory potwierdzono 48 ofiar żywiołu. Bez wątpienia jest to najtragiczniejsza katastrofa w historii tego stanu. A Kalifornia to nie tylko domy gwiazd. To również całe Hollywood, które do tej pory było największym ośrodkiem filmowym na świecie.

Czy to koniec Hollywood?

Oczywiście to, że ludzie stracili dach nad głową jest najtragiczniejszą wiadomością. Okazuje się jednak, że wraz z Kalifornią płonie także świat filmowy. Ogień wdał się m.in. na popularny Paramount Ranch, plan wielu amerykańskich filmów i seriali. Ranczo ma ponad 1000 hektarów i od 1927 roku należy do studia Paramount Pictures. Na ranczu powstały takie produkcje jak: "Doktor Quinn" oraz "Snajper". W ostatnim czasie kręcono na nim serial "West World", produkowany przez HBO. Władze platformy streamingowej wyrazili swoje zaniepokojenie tą sprawą. Zniszczeniu uległ także sprzęt muzyczny popularnego zespołu Limp Bizkit. Sprzęt znajdował się w domu gitarzysty zespołu, Freda Dursta, którego dom doszczętnie spłonął. 

Niepokojące jest także to, że w związku z zagrożeniem odwoływane są kolejne oficjalne premiery filmowe. Amazon zrezygnował z premiery "The Romanoffs". Netflix odwołał trzy premiery: "Narcos: Mexico", "Ballada o Busterze Scruggsie" i "Nie otwieraj oczu". Również Paramount Pictures postanowił zrezygnować z premier swoich filmów. Wytwórnia odwołała oficjalne pokazy filmów "Wdowy" oraz "Destroyer". Trudno się z resztą dziwić. Obecnie w Kalifornii nikomu w głowie nie jest strojenie się na czerwony dywan. 

Zobacz także: Lady Gaga w przejmujących słowach o swojej depresji. "Nie miałam ludzi, którzy mogliby mi pomóc"

Mamy nadzieję, że strażacy, którzy dzielnie walczą z płomieniami, wkrótce pokonają okrutny żywioł. Jak na razie udało im się go ugasić zaledwie w 35%. Jeżeli Kalifornia nadal będzie ulegać zniszczeniu, być może również tegoroczne Oscary staną pod znakiem zapytania.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Te kobiety inspirowały miliony. Ze względu na swój talent i wyjątkową urodę stały się ikonami światowego kina.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów