Polskie gwiazdy wstrząśnięte po pożarze katedry Notre Dame. "Nie mogę powstrzymać łez"

Hanna Skowron 16.04.2019
płonąca katedra Notre Dame
Fotografia: SOLAL/SIPA/SIPA/East News

Celebryci podzielili się na Instagramie zdjęciami płonącej katedry.

Pożar katedry Notre Dame wstrząsnął całym światem. Ogień strawił iglicę 850-letniej świątyni, zawalił się także dach. Mieszkańcy i turyści z przerażeniem zatrzymywali się na ulicach Paryża i obserwowali, jak płomienie pochłaniają kolejne fragmenty najważniejszej świątyni stolicy Francji.

Zobacz także: Warnke pokazała zdjęcie w t-shircie i majtkach. Fani: "Zbieram szczękę z podłogi"

Przyczyny pożaru wciąż są nieznane. Mówi się, że może mieć związek z pracami renowacyjnymi, które trwały na dachu budowli. Z najnowszych informacji wynika, że wnętrze kościoła jest niemal nienaruszone. Paryskiej straży pożarnej udało się uratować główną strukturę katedry i jej dwie wieże. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział już odbudowanie Notre Dame.

Pożar Notre Dame. Gwiazdy publikują poruszające wpisy

Tragiczne wydarzenie wstrząsnęło ludźmi na całym świecie, również Polakami. Na Instagramie zaroiło się od wpisów zszokowanych internautów, którzy publikowali zdjęcia kościoła skąpanego w kłębach dymu. Niektórzy z nich pokazywali archiwalne fotografie Notre Dame.

Polskie gwiazdy także nie mogą się pogodzić z tym, co stało się w sercu Paryża. Poruszające wpisy i zdjęcia katedry zamieścili na swoich profilach m.in. Oliver Janiak, Maja Ostaszewska, Magdalena Boczarska, Maciej Zień, Natalia Lesz, Michał Baryza, Maja Bohosiewicz, Agnieszka Jastrzębska, Dawid Woliński, Beata Tadla czy Marta Kuligowska.

Kończy się pewna era, kolejny etap wymazywania pewnych wartości - pisał Dawid Woliński.

Nie mogę powstrzymać łez. Szok. Żal. Niedowierzanie - czytamy na Instagramie Małgorzaty Kożuchowskiej.

Sercem wszyscy jesteśmy dziś z Paryżem - brzmi wpis Marty Kuligowskiej.

Szok i tragedia. 700 lat historii. To jedno z tych miejsc, które łączyło ludzi na całym świecie - dodała Natalia Lesz.

Równo dwa miesiące temu 15.02 po raz pierwszy w życiu zwiedzałam Katedrę. I okazuje się, że nie zobaczę jej drugi raz - komentowała Maja Bohosiewicz.

Zobacz także: Aktorka "Tajemnic Smallville" werbowała kobiety do sekty. Przyznała się do winy

Uwielbiamy oglądać seriale! Niektóre z nich bez wątpienia możemy zaliczyć do najlepszych w historii srebrnego ekranu. Oto nasza lista. Dodalibyście coś od siebie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów