Powstała watykańska aplikacja dla tych, którzy zgrzeszyli przez Tindera

Redakcja 29.11.2016
Młodzi ludzie w Watykanie
Fotografia: ONS

Kościół stara się pokazać, że rozumie młodych ludzi i chce im pomóc żyć w miłosierdziu. 

Duchowni z Watykanu chcą być na czasie. Kościół może nie tylko pochwalić się wyluzowanym, wyrozumiałym i zabawnym papieżem, ale każdy kto choć raz był w stolicy apostolskiej zwrócił pewnie uwagę na przechadzających się tam uśmiechniętych księży, którzy zarażają pozytywną energią.

Nie wiadomo, jak duże poczucie humoru ma arcybiskup ze Szkocji, który wpadł na pomysł inspirowany popularną aplikacją randkową Tinder. Wydaje się, że ogromne, bo jego wynalazek jest tak absurdalny, że aż genialny. Mechanizm Sindra można opisać tak: jeśli ktoś zgrzeszył na randce z partnerem znalezionym w sieci, albo w inny, dowolny sposób, może znaleźć konfesjonał, w którym szybko uzyska rozgrzeszenie.

Aplikacja konfesjonałowa powstaje w Watykanie. Nazwa Sindr nie jest jeszcze oficjalna, ale światowe media zgodnie ją powtarzają. Dlatego twórcy nie będą mieli wyjścia i prawdopodobnie ją zaadaptują. Jak podaje Radio Watykan, katolicka aplikacja debiutuje na początku 2017 roku. Umożliwi odnalezienie najbliższej mszy świętej, czynnego konfesjonału, odnalezienie informacji o diecezji.

Pomysł wyszedł od samego papieża Franciszka. Ojciec Święty powiedział, że powinniśmy wymyślić coś kreatywnego w związku z nadchodzącym Świętym Rokiem Miłosierdzia. Mam nadzieję, że z naszej aplikacji będzie korzystał każdy– powiedział arcybiskup Edynburga Leo Cushley w rozmowie z Radio Watykan. 

Aplikacja będzie korzystała z oprogramowania stworzonego przez firmę Musemantik. Arcybiskup Cushley pod koniec listopada przedstawił projekt w Bazylice Świętego Piotra i nazwał ją inteligentnym kawałkiem technologii, który może mieć wpływ na to, jak Kościół Katolicki wprowadzi miłosierdzie boże i radość do życia codziennego.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów