Powraca legendarny telefon. Wiadomo już, jak wygląda nowa Nokia 3310

Redakcja 27.02.2017
Nokia 3310
Fotografia: Flickr

Mimo że stylistyka telefonu została znacznie odświeżona, wciąż mamy do czynienia z prostym telefonem służącym przede wszystkim do komunikacji. 

Nokia 3310 wraca w zupełnie nowej odsłonie. Właśnie zaprezentowano jej odświeżoną wersję, w której nie mogło zabraknąć kolorowego wyświetlacza, klasycznego dzwonka i kultowej gry. 

Następce legendarnego telefony Nokia 3310 zaprezentowano podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Jego twórcy wzięli pod uwagę zapotrzebowanie użytkowników i właśnie dlatego nowy telefon zwraca uwagę nie tylko designerskim wyglądem, ale i funkcjonalnością. 

Nowa Nokia 3310 nawiązuje do kultowego wyglądu oryginału, jednak jej wygląd został odświeżony. Dedykowany interfejs użytkownika nadaje świeży wygląd klasycznemu modelowi, natomiast polaryzowany i zaokrąglony ekran o przekątnej 2,4" zapewnia lepszą czytelność w świetle słonecznym. Nowy model jest smuklejszy i lżejszy niż kultowy oryginał, ale nadal bezproblemowo rozpoznasz go po klasycznym dźwięku dzwonka Nokia - czytamy na stronie Nokia.com. 

Nowa Nokia 3310 wygląda niezwykle designersko
Fotografia: www.nokia.com

Nowa Nokia 3310 wygląda niezwykle designersko

Wytrzymałość + design

Nowa Nokia 3310 ma być wyposażona w kolorowy wyświetlacz QVGA o przekątnej 2,4 cala i aparat 2MP. Dodatkowo będzie miała wbudowane radio i odtwarzać MP3. Co szczególnie spodoba się jego użytkownikom, producenci zapewniają, że bateria powinna wytrzymać nawet 22 godziny ciągłych rozmów. Nieużywana może przetrwać bez ładowania nawet miesiąc. A to oznacza, że będzie bardziej wytrzymała niż oryginalny model Nokii. 

Oczywiście, twórcy telefonu projektując nową Nokię nie mogli zapomnieć, co dla współczesnych użytkowników komórek jest równie ważne, jak jej niezawodność. Poza sprawnym, funkcjonalnym telefonem, kluczowy jest również jego wygląd. Właśnie dlatego Nokia 3310 dostępna jest w czterech atrakcyjnych kolorach: czerwonym, żółtym, granatowych oraz szarym. 

Powrót do korzeni

Nokia 3310 zadebiutowała na rynku we wrześniu 2000 roku. Szybko skradła serca użytkowników telefonów, przede wszystkim ze względu na swoją wytrzymałość. Jak przekonywali, nawet najgorszy upadek nie jest w stanie jej zniszczyć. Nie bez powodu telefon nazywano "cegłą". Poza tym, Nokia 3310 była niezawodna i w większości przypadków działała bez zarzutu. Telefon chwalono również za długi czas pracy baterii. 

Tworząc nowy, współczesny model Nokii, firma HMD Global chciała odwołać się do tradycji. Właśnie dlatego telefon wyglądem przypomina oryginał, a jego bateria bez ładowania jest w stanie wytrzymać bardzo długo. Co więcej, zachowano klasyczny dzwonek Nokii, a także przywrócono legendarną grę Snake. Oczywiście, wprowadzono w niej niewielkie zmiany, ale jak przekonują twórcy telefonu, sprawiają one, że gra się w nią jeszcze przyjemniej. 

Podczas targów telekomunikacyjnych zaprezentowano także Nokie 3 i 5. Wszystkie produkty mają być dostępne na rynku już w drugim kwartale 2017 roku. Cena kultowej Nokii to 49 euro, a więc nieco ponad 200 złotych.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów