Posiadanie psa może przynieść korzyści zdrowotne. O tych na pewno nie słyszeliście

Katarzyna Leszczyńska 06.11.2017
Psy mają wpływ na ludzkie zdrowie
Fotografia: pexels.com

Te rzeczy przemawiają na korzyść czworonoga w domu. 

Mówi się, że psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Reagują na wołanie, można je wytresować, a podobno nawet rozumieją ludzką mowę. Okazuje się, że posiadanie czworonożnego przyjaciela może być korzystne nie tylko dla psychicznych właściwości człowieka. Najnowsze badania wykazały, że psy mają wpływ również na zdrowie fizyczne swoich panów. Przede wszystkim w dwóch sytuacjach.

Rozwijają odporność na alergeny

Ten czynnik jest istotny przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Pies w domu pomoże im się przyzwyczaić do wielu alergenów, m.in. sierści oraz kurzu. Badania przeprowadzone w American College of Allergy, Asthma and Immunology wykazały, że przebywanie w jednym domu z psem dziecka do 10 roku życia, może ochronić je przed rozwojem astmy i egzemy.

Pies powinien spać w naszej sypialni
Fotografia: pexels.com

Pomagają w zasypianiu

Oczywiście nie można pozwalać, żeby pies spał z nami w łóżku, ponieważ ma to zły wpływ na jego wychowanie. Jednak spanie razem z nim w sypialni może się okazać pomocne dla nas samych. Badania opublikowane przez Klinikę Mayo wykazały, że wpuszczenie psa do sypialni wspomaga uzyskanie przez jego pana lepszego snu. Przebadano 40 dorosłych osób. Okazało się, że ci ludzie, którzy posiadali psy i pozwalali im spać w jednym pomieszczeniu ze sobą, uzyskali o wiele wyższą jakość snu.

Okazuje się zatem, że nie tylko my możemy dać wiele swojemu psu. On też może odwdzięczyć nam się tym samym. W ostatnich latach mocno poprawiła się więź psów z panami. Dawniej psy trzymane były na podwórkach i miały zazwyczaj chronić domu i rodziny. Teraz warto je wpuszczać nawet do sypialni. Wciąż jednak nie przeprowadzono badań, które pokazałyby, że warto wpuszczać zwierzęta do swojego łóżka.  

Pies nie powinien spać w łóżku
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów