Poruszający wpis Lewandowskiej po śmierci prezydenta Gdańska. "Dajmy stanowczy sprzeciw"

Hanna Skowron 15.01.2019
Anna Lewandowska
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER

Trenerka opublikowała emocjonalny post na Instagramie.

Podczas finału WOŚP w Gdańsku doszło do dramatycznych wydarzeń. Prezydent tego miasta Paweł Adamowicz został ugodzony nożem na scenie podczas "Światełka do nieba". Sprawcą zamachu był Stefan W., który w grudniu wyszedł z więzienia i miał cierpieć na schizofrenię paranoidalną. Prezydent Gdańska przeszedł trwającą 5 godzin operację, niestety nie udało się go uratować. Zmarł w poniedziałek po południu.

Zobacz także: Nie żyje znana, polska dziennikarka i prezenterka. Gwiazda miała 93 lata

Zabójstwo Pawła Adamowicza wstrząsnęło opinią publiczną nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W mediach społecznościowych ruszyła lawina emocjonalnych wpisów. Politycy, gwiazdy show-biznesu oraz zwykli Polacy składali kondolencje rodzinie prezydenta oraz publikowali apele przeciw przemocy. Na tę tragedię zareagowała również Anna Lewandowska.

Gwiazda zamieściła na Instagramie poruszający apel, do którego dołączyła grafikę czarnego serca.

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co wydarzyło się w Gdańsku... Łączę się w bólu z Rodziną i Bliskimi Pana Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza - napisała.

Trenerka poprosiła rodaków, by razem zaprotestowali przeciw mowie nienawiści.

Jedne z ostatnich słów Pana Prezydenta mówiły o dzieleniu się dobrem.. miejmy je w swoich sercach. Dajmy stanowczy, wyraźny sprzeciw mowie nienawiści. Pokażmy, że nie ma naszej zgody na nienawiść wobec drugiego Człowieka... - czytamy na jej profilu.

Adamowicz pełnił swój urząd od 1998 roku. W poniedziałek prezydent Andrzej Duda ogłosił, że dzień pogrzebu tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska  będzie dniem żałoby narodowej. Od wtorku do dnia pogrzebu Pawła Adamowicza żałoba obowiązuje w Gdańsku. Trzydniową żałobę od 15 do 17 stycznia ogłosiły także władze Warszawy, Poznania i Sopotu.

Zobacz także: Lewandowska na zdjęciu z Kurkiem. "Powinnaś się od niego uczyć"

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Na zawsze pozostaną w naszych sercach. Te gwiazdy odeszły od nas w 2018 roku

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów