Poród naturalny czy "cesarka"? Mucha w ostrych słowach skomentowała odwieczny podział

Hanna Skowron 05.02.2019
Anna Mucha
Fotografia: Piotr Molecki/East News

Aktorka nie życzy sobie oceniania kobiet przez pryzmat tego, jak urodziły.

Poród to ważny moment w życiu kobiety i powinien napawać dumą. Na forach internetowych, o dziwo, nie brakuje podziałów na ten temat. Niestety, same matki fundują sobie gorzkie słowa. To dowód na to, że spór pt. poród naturalny versus cesarskie cięcie wciąż budzi wielkie emocje. Teraz do sprawy postanowiła odnieść się Anna Mucha, prywatnie mama dwójki dzieci, która sama rodziła przez "cesarkę".

Mimo że wiele osób przekonuje o wyższości porodów siłami natury nad tymi zabiegowymi, liczba "cesarek" wciąż rośnie. W ten sposób przyszła na świat m.in. córka Anny Muchy i jej partnera Marcela Sory - Stefania. Na premierze trzeciej części "Kogla-mogla" aktorka w ostrych słowach skomentowała, bezsensowny jej zdaniem, spór.

Mucha ostro o podziałach dotyczących porodu

Muchę bardzo dotknęła reklama, której twórcy przekonywali, że "cesarka" nigdy nie dorówna porodowi naturalnemu. Podział na "lepsze" i "lepsiejsze" matki tylko z tytułu, że ktoś urodził siłami natury albo miał cesarskie cięcie, jest moim zdaniem absurdalny – powiedziała Mucha w rozmowie z "Wideoportalem".

Podkreśliła, że kłócąc się o to, która metoda jest lepsza, zapominamy o tym, co jest w tym wszystkim najważniejsze, czyli o dzieciach. 

W tym wszystkim gubią się rzeczy najważniejsze. Najważniejsze są dzieci, ich zdrowie i to żebyśmy wszyscy wyszli z tego porodu bez szwanku - oceniła.

Zdaniem gwiazdy 3. części kultowej sagi komediowej, istotniejsze dla nowo narodzonego dziecka od "dodatkowych bodźców i demonów" jest zachowanie równowagi emocjonalnej.

Wychodzę z założenia, że jeśli mamy pewien spokój, to najlepiej działa na rodzinę i dziecko - stwierdziła.

Na koniec aktorka powiedziała, że nie życzy sobie oceniania jej przez pryzmat tego, jak urodziła.

Ja sobie wypraszam. Ja mam prawo się na to nie godzić - podsumowała.

Co sądzicie o słowach gwiazdy? "Cesarka" czy poród siłami natury - uważacie, że któraś z tych metod jest lepsza?

Zobacz także: Anna Mucha pokazała zdjęcie sprzed 25 lat! Fani nie mogą uwierzyć!

Nie tylko Brajan i Dżesika. Jak polskie gwiazdy nazywają swoje dzieci?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów