Popularna europejska loteria wkracza do Polski. Do wygrania ogromne pieniądze. Dużo większe niż w Lotto

Redakcja 23.08.2017
Pieniądze
Fotografia: Pixabay

Polska dołączy do 17 innych krajów, w których można już grać w loterii. 

9 września 2017 roku w Polsce zacznie działać europejska loteria Eurojackpot. Sprzedażą losów zajmie się Totalizator Sportowy, a to oznacza, że losy będzie można kupić w kolekturach Lotto

Jak podaje Wyborcza.pl, do wygrania będą gigantyczne pieniądze, dużo większe niż w Lotto - nawet 400 milionów złotych. 

Eurojackpot jest grą multijurysdykcyjną, dzięki czemu można w niej wygrać pieniądze niemożliwe do wygenerowania przez produkty działające na pojedynczych rynkach. Nasi klienci od wielu lat oczekiwali na możliwość zagrania o tak wysokie główne wygrane - powiedział Damian Wiśniewski z Biura Rzecznika Prasowego TS w rozmowie z Wyborczą.pl. 

Loteria Eurojackpot istnieje od 2012 roku. Losowanie odbywa się w Helsinkach, w każdy piątek. Losowanych jest 5 z puli 50 liczb oraz 2 z puli 10 liczb. Na wygraną mogą liczyć te osoby, które poprawnie wytypowały przynajmniej 2 z 50 liczb i 1 z 10 liczb. Dobra wiadomość jest taka, że minimalna kwota do wygrania dla tych, którzy trafią wszystkie liczby wynosi 10 milionów euro. 

Chcesz dziś kupić los? Lepiej poczekaj

Jak informuje Wyborcza.pl, działa już polskojęzyczna platforma internetowa, która oferuje kupno losów. Totalizator Sportowy ostrzega jednak, że korzystanie z niej jest niezgodne z prawem, a "platforma podszywa się pod znane marki loteryjne". Z kupieniem losów lepiej zatem poczekać do 9 września :-) 

200w_d (4)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów